Spartak kelajakda moviy-oq formada o‘ynashi mumkin
Vyacheslav Solovyev, Spartak jamoasining tijorat va rivojlanish bo‘yicha bosh direktor o‘rinbosari, jamoaning o‘yin formasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga Spartak kelajakda moviy-oq rangdagi formada maydonga tushishi mumkinmi, degan savol berildi. Ma’lum bo‘lishicha, 1993 yilda jamoa Chempionlar Ligasi doirasida Monako jamoasiga qarshi aynan shunday rangdagi formada o‘ynagan.
Solovyevning so‘zlariga ko‘ra, ularning rasmiy do‘konida turli yillarning forma bo‘laklaridan yig‘ilgan futbolka mavjud. Ushbu futbolkada romb shaklidagi moviy rangli bo‘lak ham bor.
Ular buni yashirmaydi va agar bunday forma uchun sharoit va konseptsiya paydo bo‘lsa, buni amalga oshirishga tayyor ekanliklarini ta’kidladi. Avvalroq Spartak 2025/2026 yilgi mavsum uchun an’anaviy qizil-oq ranglarda tayyorlangan yangi formasini taqdim etgan.
Rossiya Premer-ligasining birinchi turida Spartak o‘z maydonida Makhachkala shahrining Dinamo jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Ushbu o‘yin 19 iyul, shanba kuni, Moskva vaqti bilan soat 20:30 da boshlanadi.

Спартак в будущем может играть в синем и белом форме
Вячеслав Соловьев, заместитель генерального директора по коммерции и развитию команды Спартак, высказал свое мнение о форме команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ему задали вопрос, может ли Спартак в будущем выйти на поле в форме синего и белого цвета. Оказалось, что в 1993 году команда играла именно в такой форме против команды Монако в рамках Лиги чемпионов.
По словам Соловьева, в их официальном магазине есть футболка, собранная из элементов формы разных лет. В этой футболке также есть элемент в виде ромба синего цвета.
Они это не скрывают и отметили, что если появятся условия и концепция для такой формы, они готовы это реализовать. Ранее Спартак представил новую форму, подготовленную в традиционных красно-белых цветах, для сезона 2025/2026.
В первом туре Российской Премьер-Лиги Спартак проведет матч на своем поле против команды Динамо из Махачкалы. Этот матч начнется 19 июля, в субботу, в 20:30 по московскому времени.