Brian Mbeumo bilan bog‘liq transfer jarayoni yakunlanish arafasida turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
The Athletic nashrining xabar berishicha, «Manchester United» klubi 25 yoshli futbolchi bilan «Brentford» klubi o‘rtasida kelishuvga erishdi. Transfer narxi 65 million funt sterling atrofida bo‘lib, bu taxminan 75 million yevroga teng.
Bundan tashqari, 6 million funt miqdorida bonuslar ham kelishuvga kiritilgan. «Qizil iblislar» transfer uchun to‘lovlarni to‘rt qismga bo‘lib amalga oshiradi.
Brian Mbeumo esa faqat «Manchester United»ga o‘tishni xohlagan. O‘tgan mavsumda u 42 ta o‘yinda maydonga tushib, 20 ta gol urdi va 9 ta golga uzatma berdi.
Bu natijalar futbolchining yuqori saviyada ekanligini ko‘rsatadi. Kelajakda uning yangi jamoasida qanday o‘yin ko‘rsatishi ko‘plab muxlislar tomonidan kutib olinmoqda.

Манчестер Юнайтед купил Брайана Мбеуму
Процесс трансфера Брайана Мбеумо находится на завершающей стадии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания The Athletic, клуб «Манчестер Юнайтед» достиг соглашения с клубом «Брентфорд» по 25-летнему футболисту. Цена трансфера составляет около 65 миллионов фунтов стерлингов, что примерно равно 75 миллионам евро.
Кроме того, в соглашение включены бонусы в размере 6 миллионов фунтов. «Красные дьяволы» произведут оплату за трансфер в четыре этапа.
Брайан Мбеумо хотел перейти только в «Манчестер Юнайтед». В прошлом сезоне он сыграл в 42 матчах, забил 20 голов и отдал 9 голевых передач.
Эти результаты показывают, что футболист на высоком уровне. В будущем его выступления в новой команде ожидаются многими болельщиками.