Sobiq Moskva CSKA jamoasi futbolchisi, murabbiy va mutaxassis Aleksandr Grishin Abbosbek Fayzullaev haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘zbekiston terma jamoasi futbolchisi turk klubi Istanbul Boshakshehirga o‘tishi mumkinligi aytilmoqda. Grishinning so‘zlariga ko‘ra, o‘tgan mavsumda futbolchi biroz pasayish ko‘rsatgan, biroq jamoaning o‘yin sxemasi ham o‘zgargan.
Yomon futbolchilarni xorijiy klublar ko‘p qidirmaydi. CSKA uchun esa Abbosbekdan yaxshi daromad olish katta yutuqdir.
Eslatib o‘tamiz, Abbosbek deyarli ikki yil oldin, 2023-yil yozida Toshkentning Paxtakor klubidan CSKAga o‘tgan. Moskva jamoasi yangi Premyer liga mavsumini 21 iyul, dushanba kuni boshlaydi.
Shu kuni ular Rossiya Premer-ligasiga qaytgan Orenburg jamoasi bilan o‘ynaydi. Ushbu o‘yin yangi mavsum uchun muhim bosqich bo‘ladi.

Гришин: Файзуллаев купит хороший клуб
Бывший игрок, тренер и специалист московского ЦСКА Александр Гришин высказал свое мнение о Аббосбеке Файзуллаеве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Говорят, что футболист сборной Узбекистана может перейти в турецкий клуб «Истанбул Башакшехир». По словам Гришина, в прошлом сезоне футболист немного снизил свои показатели, однако схема игры команды также изменилась.
Плохих футболистов иностранные клубы не ищут. Для ЦСКА получение хорошей прибыли от Аббосбека — это большое достижение.
Напомним, что Аббосбек почти два года назад, летом 2023 года, перешел из ташкентского клуба «Пахтакор» в ЦСКА. Московская команда начнет новый сезон в Премьер-лиге 21 июля, в понедельник.
В этот день они сыграют с командой «Оренбург», вернувшейся в Российскую Премьер-лигу. Этот матч станет важным этапом для нового сезона.