Sobiq italiyalik «Milan» futbolchisi Kristian Vyerining fikricha, jamoaning yangi bosh murabbiyi Massimiliano Allegrining tajribasi hozirgi vaqtda «Milan» uchun juda muhimdir. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, Allegriga ishonilsa, hamma ishlar muvaffaqiyatli amalga oshadi. Hozir Allegrining butun tajribasini «Milan» jamoasiga taqdim etish imkoniyati bor.
Shuningdek, murabbiy uchun yaxshi futbolchilar ham zarur, chunki transferlar oynasi tugagach, keyingi mavsumda «Milan» qaerga yo‘naltirilishi aniq bo‘ladi. Kristian Vyerining ta’kidlashicha, yangi mavsum Italiyaning chempionatida avgust oyining ikkinchi yarmida boshlanadi.
U 2005 yilda «Milan» safida o‘ynagan. Jamoaning yangi mavsumga tayyorgarligi va transfer siyosati hali yakunlanmagan bo‘lib, jamoa rahbariyati va murabbiylar tarkibni kuchaytirishga alohida e’tibor qaratmoqda.
Allegrining yetakchiligida «Milan» jamoasi yangi yutuqlarga erishish uchun o‘z imkoniyatlarini kengaytirishi kutilmoqda.

Аллегри нуждается в сильных футболистах, говорит Вьери
Бывший итальянский футболист «Милана» Кристиан Вьери считает, что опыт нового главного тренера команды Массимилиано Аллегри в настоящее время очень важен для «Милана». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он говорит, что если довериться Аллегри, все дела будут успешно реализованы. Сейчас есть возможность представить весь опыт Аллегри команде «Милан».
Также тренеру нужны хорошие футболисты, так как после закрытия трансферного окна станет ясно, в каком направлении будет двигаться «Милан» в следующем сезоне. Кристиан Вьери подчеркивает, что новый сезон в чемпионате Италии начнется во второй половине августа.
Он играл в «Милане» в 2005 году. Подготовка команды к новому сезону и трансферная политика еще не завершены, руководство команды и тренеры уделяют особое внимание усилению состава.
Под руководством Аллегри ожидается, что команда «Милан» расширит свои возможности для достижения новых успехов.