Madridning «Real» jamoasining markaziy himoyachisi Hakobo Ramon Italiya chempionatida o‘zini sinab ko‘rishga tayyor. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
20 yoshli futbolchi «Komo» klubiga o‘tishga rozilik bildirganini taniqli insayder Janluka di Marsiyo ma’lum qilmoqda. Klublar o‘rtasidagi muzokaralar ham muvaffaqiyatli yakunlanish arafasida turibdi.
Ehtimol, «Real» bu transferda birinchi navbatdagi qayta sotib olish huquqini kiritadi, bu o‘tgan yili Nikolas Pas bilan bo‘lgan kelishuvga o‘xshash bo‘ladi. Hakobo Ramon Madridning asosiy jamoasi safida oltita o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan.
Yaqinda o‘tkazilgan Klublar jahon chempionatida esa u bir marotaba maydonga chiqdi. Transfermarkt sayti ma’lumotiga ko‘ra, uning bozor qiymati bir million yevroga teng.
Ushbu transfer futbolchining rivojlanishi va faoliyatini yangi bosqichga olib chiqishi kutilmoqda. Shu bilan birga, Italiya chempionati uning uchun yangi imkoniyatlar eshigini ochadi.
Hakobo Ramonning o‘yini va tajribasi «Komo» jamoasining himoya chizig‘ini mustahkamlashga yordam beradi. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar tez orada rasmiylashtirilishi kutilmoqda.

Хакобо Рамон продолжит карьеру футболиста в Италии
Центральный защитник мадридского «Реала» Хакобо Рамон готов попробовать себя в итальянском чемпионате. Об этом сообщает Euro-football.ru.
20-летний футболист согласился на переход в клуб «Камо», как сообщает известный инсайдер Джанлука Ди Марцио. Переговоры между клубами находятся на стадии успешного завершения.
Возможно, «Реал» включит в этот трансфер право первоочередного выкупа, что будет похоже на соглашение с Николасом Пасом, заключенное в прошлом году. Хакобо Рамон провел шесть матчей за основную команду Мадрида и забил один гол.
Недавно на проведенном клубном чемпионате мира он вышел на поле один раз. По данным сайта Transfermarkt, его рыночная стоимость составляет один миллион евро.
Ожидается, что этот трансфер приведет к новому этапу в развитии и карьере футболиста. В то же время итальянский чемпионат откроет для него новые возможности.
Игра и опыт Хакобо Рамона помогут укрепить защитную линию команды «Камо». Ожидается, что соглашения между клубом и футболистом будут оформлены в ближайшее время.