GTA VI chiqishi 2026 yilga qoldirildi
Rockstar Games o'zining eng kutilgan loyihalaridan biri — Grand Theft Auto VI'ning chiqishini kechiktirdi. Kompaniyaning rasmiy bayonotiga ko'ra, o'yin 2026 yil 26 maydan erta chiqmaydi, deb xabar berdi uz.kursiv.media.
Dasturchilar bu qarorni o'yinni yuqori sifatda tayyorlash uchun qo'shimcha vaqt talab etilishi bilan izohlashdi. Ular o'z muxlislaridan kechiktirish uchun uzr so'rab, loyiha ustidan ish davom etayotganini va yaqin vaqt ichida ko'proq ma'lumot taqdim etilishini va'da berishdi.
GTA VI Vice City'da bo'lib o'tadi va seriyadagi birinchi ayol bosh qahramon — Lusiya'ni tanishtiradi. Uning hikoyasi Bonni va Klaydga o'xshash syujet elementlarini o'z ichiga oladi.

Выход GTA VI перенесен на 2026 год
Rockstar Games отложила выход одного из своих самых ожидаемых проектов — Grand Theft Auto VI. Согласно официальному заявлению компании, игра не выйдет раньше 26 мая 2026 года, сообщает uz.kursiv.media.
Разработчики объяснили это решение необходимостью дополнительного времени для подготовки игры на высоком уровне. Они извинились перед своими фанатами за задержку и пообещали, что работа над проектом продолжается и в ближайшее время будет предоставлена дополнительная информация.
GTA VI будет происходить в Вайс-Сити и представит первого женского главного героя в серии — Лусию. Ее история включает в себя сюжетные элементы, похожие на историю Бонни и Клайда.