Bektemirda Ahangaran ko‘chasi 3-10 iyul yopiladi
Toshkent shahri yo‘l harakati ishtirokchilariga vaqtinchalik yo‘l harakati tashkiloti o‘zgarishlarini inobatga olish tavsiya etiladi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Bu haqda Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi matbuot xizmati ma’lum qildi. 2025 yil 3 iyuldan boshlab Toshkent shahrining Bektemir tumanida Ahangaran ko‘chasining ma’lum bir qismi vaqtincha yopiladi.
Buning sababi yirik qurilish va ta’mirlash ishlari olib borilishidir. Yopiladigan hudud TKAD va Ahangaran ko‘chalari chorrahasidan Shark DPS posti tomon, Ahangaran ko‘chasi bo‘ylab joylashgan.
Ushbu ishlar 2025 yil 3 iyuldan 10 iyulgacha davom etadi. Haydovchilarga o‘z yo‘llarini oldindan rejalashtirish va muqobil aylanish yo‘llaridan foydalanish tavsiya qilinadi.
Muqobil yo‘llar sifatida Xuseyn Boyqaro, Parkent, Xonobodtepa va Shohimardon ko‘chalari taklif etiladi. Yo‘l harakati cheklovlari vaqtida ushbu ko‘chalardan foydalanish qulay va xavfsiz hisoblanadi.

В Бектемире улица Ахангаран будет закрыта с 3 по 10 июля
Участникам дорожного движения города Ташкента рекомендуется учитывать временные изменения в организации дорожного движения. Об этом сообщает Upl.uz.
Об этом сообщила пресс-служба Управления безопасности дорожного движения. С 3 июля 2025 года в районе Бектемир города Ташкента будет временно закрыта определенная часть улицы Ахангаран.
Причиной этого являются крупные строительные и ремонтные работы. Закрываемая территория расположена от перекрестка улиц ТКАД и Ахангаран в сторону поста Шарк DPS, вдоль улицы Ахангаран.
Эти работы будут продолжаться с 3 по 10 июля 2025 года. Водителям рекомендуется заранее планировать свои маршруты и использовать альтернативные объездные пути.
В качестве альтернативных дорог предлагаются улицы Хусейн Бойқаро, Паркент, Хонободтепа и Шохимардон. В это время использование этих улиц будет удобным и безопасным.