Argentina chempionati moliyaviy mojarolar sabab to‘xtatildi
Bugun, 2 iyul kuni poytaxtda "Rohat" halqasimon yo‘l tugallanishining kutilmagan yopilishi natijasida bir nechta tumanlarda, xususan Yashnobod, Mirabad va Bektemir tumanlarida ko‘p kilometrlik tirbandlik yuzaga keldi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Shaxsiy avtomobillar egalari va jamoat transporti yo‘lovchilari uchun yo‘l harakati sezilarli darajada qiyinlashdi. Ayniqsa, Ris ko‘prigidan "Kompas" savdo markazigacha bo‘lgan yo‘l qismida tirbandlik eng kuchli bo‘lib, avtomobillar to‘xtab qoldi.
Jamoat transporti yo‘lovchilari bu vaziyatdan eng ko‘p aziyat chekdi, avtobuslar harakati to‘xtadi va harakat oralig‘i buzildi. Vaziyatni yanada murakkablashtirgan jihat shundaki, yo‘lning yopilishi haqida oldindan rasmiy ogohlantirishlar berilmadi.
Bu esa haydovchilar va yo‘lovchilar uchun noqulayliklarni yanada oshirdi hamda shahar transport tizimining ish faoliyatiga salbiy ta’sir ko‘rsatdi. Shunday sharoitda haydovchilar va yo‘lovchilar sabrli bo‘lishlari, rasmiy manbalardan yangiliklarni kuzatib borishlari muhimdir.
Tegishli idoralar esa bunday holatlarning oldini olish uchun oldindan xabardor qilish tizimini yaxshilashi lozim.

В столице неожиданно закрылась улица "Рохат"
Сегодня, 2 июля, в столице в результате неожиданного закрытия кольцевой дороги "Рохат" возникли многокилометровые пробки в нескольких районах, в частности, в Яшнабадском, Мирободском и Бектемирском районах. Об этом сообщает Upl.uz.
Владельцы личных автомобилей и пассажиры общественного транспорта столкнулись с значительными трудностями в движении. Особенно сильные пробки наблюдались на участке дороги от моста Рис до торгового центра "Компас", где автомобили остановились.
Пассажиры общественного транспорта больше всего пострадали от этой ситуации, движение автобусов остановилось, и интервалы движения были нарушены. Усложняло ситуацию то, что о закрытии дороги заранее не было официальных предупреждений.
Это еще больше увеличило неудобства для водителей и пассажиров и негативно сказалось на работе городской транспортной системы. В таких условиях важно, чтобы водители и пассажиры проявляли терпение и следили за новостями из официальных источников.
Соответствующим органам необходимо улучшить систему предварительного уведомления, чтобы предотвратить подобные ситуации.