Dongfeng Surxondaryoda avtomobil zavodi quradi
Xitoylik Dongfeng kompaniyasi Surxondaryo viloyatida zamonaviy avtomobil zavodini qurishni taklif qildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Bu haqda viloyat hokimligi matbuot xizmati ma’lum qilmoqda. Viloyat ma’muriyati tomonidan e’lon qilingan suratlarga ko‘ra, Dongfeng kompaniyasi bir nechta elektr yuk mashinalari, mini yuk avtomobillari va ko‘p maqsadli transport vositalari modellarini taqdim etgan.
Hozircha loyiha bo‘yicha boshqa tafsilotlar ma’lum qilinmagan. Eslatib o‘tamiz, avvalroq arzon narxdagi avtomobillar ishlab chiqarish rejalari haqida xabar berilgan edi.
Ushbu taklif Surxondaryo viloyatining sanoat salohiyatini oshirishga va yangi ish o‘rinlarini yaratishga xizmat qiladi. Loyihaning amalga oshirilishi mintaqada avtomobilsozlik sohasining rivojlanishiga katta hissa qo‘shishi kutilmoqda.

Dongfeng строит автомобильный завод в Сурхандарье
Китайская компания Dongfeng предложила построить современный автомобильный завод в Сурхандарьинской области. Об этом сообщает Upl.uz.
Об этом сообщает пресс-служба областной администрации. Согласно опубликованным областной администрацией фотографиям, компания Dongfeng представила несколько моделей электрических грузовиков, мини-грузовиков и многоцелевых транспортных средств.
Пока не сообщается о других деталях проекта. Напоминаем, что ранее сообщалось о планах по производству автомобилей по низким ценам.
Это предложение направлено на повышение промышленного потенциала Сурхандарьинской области и создание новых рабочих мест. Ожидается, что реализация проекта внесет значительный вклад в развитие автомобильной промышленности в регионе.