Ukraina armiyasi Liman va Pokrovskda 21 ta hujumni qaytardi
Rossiya armiyasining 10-mart kuni amalga oshirgan hujumlarining uchdan biri Liman va Pokrovsk yo‘nalishida bo‘ldi, deb xabar berdi Ukraina Qurolli Kuchlari Bosh shtabi soat 22:00 holatiga ko‘ra, "DS" nashriga tayanib.
Kun davomida jami 126 ta jangovar to‘qnashuv sodir bo‘ldi. Dushman 82 ta aviazarba berib, 119 ta boshqariladigan aviabomba (KAB) tashladi, 1068 ta kamikadze dron hujumi amalga oshirdi va 4597 marta artilleriya o‘qlari bilan o‘t ochdi.
Xarkov yo‘nalishi: Ukraina harbiylari Volchansk yaqinida ikki dushman hujumini qaytardi.
Kupyansk yo‘nalishi: Rossiya qo‘shinlari 8 ta hujum uyushtirdi, shundan 7 tasi qaytarildi, bitta jang davom etmoqda.
Liman yo‘nalishi: Dushman 21 marta Ukraina mudofaa chizig‘iga hujum qildi, hozirda 5 ta to‘qnashuv davom etmoqda.
Siversk yo‘nalishi: Ukraina harbiylari 12 ta dushman hujumini qaytardi.
Kramatorsk yo‘nalishi: Mudofaa kuchlari Chasiv Yar va Bela Gora yo‘nalishida ikki hujumni qaytarmoqda.
Toretsk yo‘nalishi: Dushman 17 ta hujum uyushtirdi, bitta jang davom etmoqda.
Pokrovsk yo‘nalishi: Rossiya armiyasi 21 marta hujum qildi. Ukraina mudofaa kuchlari 192 dushman askarini yo‘q qildi, 160 nafarini yarador qildi, shuningdek, 5 ta zirhli texnika, 4 ta avtomobil, 11 ta mototsikl, 12 ta dron, 4 ta artilleriya quroli va 1 ta BM-27 "Uragan" yo‘q qilindi.

Украинская армия отразила 21 атаку в Лимане и Покровске
Российская армия провела треть своих атак 10 марта в направлении Лимана и Покровска, сообщает Генеральный штаб Вооруженных сил Украины по состоянию на 22:00, ссылаясь на издание "ДС".
В течение дня произошло всего 126 боевых столкновений. Противник нанес 82 авиаудара, сбросил 119 управляемых авиабомб (КАБ), осуществил 1068 атак беспилотниками-камикадзе и 4597 раз открыл огонь из артиллерийских снарядов.
Харьковское направление: украинские военные отразили две атаки противника вблизи Волчанска.
Купянское направление: российские войска провели 8 атак, из которых 7 были отбиты, одно сражение продолжается.
Лиманское направление: противник атаковал украинскую оборонительную линию 21 раз, в настоящее время продолжаются 5 столкновений.
Сиверское направление: украинские военные отразили 12 атак противника.
Краматорское направление: силы обороны отражают две атаки в направлениях Часов Яра и Белой Горы.
Торецкое направление: противник провел 17 атак, одно сражение продолжается.
Покровское направление: российская армия атаковала 21 раз. Украинские силы обороны уничтожили 192 солдата противника, ранили 160, а также уничтожили 5 единиц бронетехники, 4 автомобиля, 11 мотоциклов, 12 дронов, 4 артиллерийских орудия и 1 БМ-27 "Ураган".