Ma’shuqalarining “jim yurishi” Ilon Mask uchun qanchaga tushmoqda?
26 yoshli yozuvchi Eshli Sent-Kler fevral oyida farzandli bo‘ldi va DNK testi natijalariga ko‘ra u 99,9 foiz ehtimol bilan Ilon Maskning 13-farzandi hisoblanadi. 15 aprel kuni milliarderning sobiq sevgilisi, biznesmen bolalarining yosh onalari jim yurishi uchun qancha pul to‘lashga tayyorligini ma’lum qildi.
Yangi tug‘ilgan bolaga Romulus deb ism qo‘yilgan. Mask otalikni ommaviy ravishda tan olmagan va hozirda sud jarayoni davom etmoqda. Sent-Klerning aytishicha, milliarder unga otalik haqida jim yurishi evaziga allaqachon kamida 2,5 million dollar bergan va bundan tashqari 15 million dollar hamda bola 21 yoshga to‘lguncha har oy 100 ming dollar to‘lashni taklif qilgan.
Foto: Instagram
Maskning yordamchisi Jared Birchallning so‘zlariga ko‘ra, tadbirkor bunday shartnomalarni o‘z farzandlarining boshqa onalari, shu jumladan Grayms va Shivon Ziliss bilan ham tuzgan. Sent-Kler taklifni rad etdi. Uning aytishicha, Mask ma’shuqasidan tug‘ruq jarayonida kesarcha kesish operatsiyasini talab qilgan, chunki bu bolaning miya rivojiga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi deb hisoblagan, bundan tashqari xatna qilishga qarshi bo‘lgan. Yahudiy bo‘lgan Sent-Kler tabiiy tug‘ruqni ma’qul ko‘rgan va ikkala taklifni ham rad etgan.
Eslatib o‘tamiz, juftlik 2023 yilning bahorida ijtimoiy tarmoqlar orqali tanishgan. Mask o‘sha paytda The Babylon Bee saytining operatsion menejeri bo‘lgan qizni San Fransiskodagi X* ofisiga taklif qilgan. Keyinchalik u qizni o‘zining xususiy samolyotida Rod Aylendga uchishga taklif qilgan.

Сколько стоит Илону Маску "тихая прогулка" его возлюбленных?
26-летняя писательница Эшли Сент-Клер в феврале стала матерью, и по результатам ДНК-теста она на 99,9% вероятно является 13-м ребенком Илона Маска. 15 апреля бывшая возлюбленная миллиардера, молодая мать его детей, сообщила, сколько денег она готова заплатить за 'тихую прогулку'.
Новорожденному ребенку дали имя Ромул. Маск публично не признал отцовство, и в настоящее время продолжается судебный процесс. По словам Сент-Клер, миллиардер уже заплатил ей как минимум 2,5 миллиона долларов за 'тихую прогулку', а также предложил 15 миллионов долларов и ежемесячные выплаты в размере 100 тысяч долларов до достижения ребенком 21 года.
Фото: Instagram
По словам помощника Маска Джареда Бирчалла, предприниматель заключал такие соглашения с другими матерями своих детей, включая Граймс и Шивон Зилис. Сент-Клер отклонила предложение. Она утверждает, что Маск требовал от нее кесарево сечение во время родов, так как считал, что это положительно скажется на развитии мозга ребенка, и был против обрезания. Еврейка Сент-Клер предпочитала естественные роды и отклонила оба предложения.
Напомним, пара познакомилась весной 2023 года через социальные сети. Маск тогда пригласил девушку, которая была операционным менеджером сайта The Babylon Bee, в свой офис в Сан-Франциско. Позже он предложил ей полететь на своем частном самолете в Род-Айленд.