Britaniya bosh vaziri Kir Starmerning uyida yong‘in sodir bo‘ldi: politsiya tekshiruvni boshladi
Buyuk Britaniya bosh vaziri Kir Starmerning London shimolidagi shaxsiy uyida 12 mayga o‘tar kechasi yong‘in chiqqani ma’lum bo‘ldi. Hozirda politsiya ushbu holat bo‘yicha rasmiy tekshiruv olib bormoqda.
London shahar politsiyasining rasmiy bayonotiga ko‘ra, voqea tungi soat 01:00 atrofida qayd etilgan. Kentish Taun mavzesida joylashgan ushbu turar-joyni politsiya xodimlari to‘liq o‘rab olgan va hozirda tafsilotlar o‘rganilmoqda.
Yong‘in haqida birinchi bo‘lib London o‘t o‘chirish xizmatiga xabar berilgan. O‘t o‘chirish brigadasi vakillari voqea joyiga yetib kelganida, ular uyning kirish qismida kichik yong‘in yuz berganini aniqlagan. Biroq, o‘t o‘chiruvchilarning professional harakatlari natijasida yong‘in atigi 20 daqiqada to‘liq o‘chirilgan.
Mazkur yong‘in natijasida uyning kirish qismiga zarar yetgan bo‘lsa-da, insonlar orasida jarohat olganlar yo‘qligi qayd etildi. Hozircha yong‘in sabablari va uning kelib chiqish holatlari haqida politsiya va o‘t o‘chirish xizmati tomonidan qo‘shimcha ma’lumot berilmagan.
Eslatib o‘tamiz, Kir Starmer hozirda Britaniya bosh vaziri sifatida London markazida joylashgan Dauning-strit 10-uydagi rasmiy qarorgohda istiqomat qilmoqda. Shu bois, uning shaxsiy uyida sodir bo‘lgan yong‘in vaqtida bosh vazirning o‘zi va oila a’zolari ushbu manzilda bo‘lmagan.
Hozirda politsiya tergov guruhi voqeaning sabab va oqibatlarini batafsil o‘rganib chiqmoqda. Ushbu holat bo‘yicha tez orada qo‘shimcha ma’lumotlar taqdim etilishi kutilmoqda.
Zamin.uz tahririyati vaziyatni diqqat bilan kuzatib, o‘quvchilarga eng so‘nggi yangiliklarni yetkazishda davom etadi. Biz bilan qoling!

В доме премьер-министра Великобритании Кира Стермера произошел пожар: полиция начала расследование
Стало известно, что в личном доме премьер-министра Великобритании Кира Стармера на севере Лондона произошел пожар в ночь с 12 мая. В настоящее время полиция проводит официальное расследование по этому делу.
Согласно официальному заявлению лондонской полиции, инцидент был зафиксирован около 01:00 ночи. Полицейские полностью оцепили это жилое здание, расположенное в районе Кентиш Таун, и в настоящее время изучаются детали.
Первоначально о пожаре было сообщено в лондонскую службу пожаротушения. Когда представители пожарной бригады прибыли на место происшествия, они обнаружили, что в входной части дома произошел небольшой пожар. Однако благодаря профессиональным действиям пожарных огонь был полностью потушен всего за 20 минут.
Несмотря на то, что в результате пожара был причинен ущерб входной части дома, среди людей не было задетых. На данный момент полиция и служба пожаротушения не предоставили дополнительной информации о причинах и обстоятельствах возникновения пожара.
Напомним, что Кир Стармер в настоящее время проживает в официальной резиденции премьер-министра на Даунинг-стрит, 10, в центре Лондона. Поэтому в момент пожара в его личном доме премьер-министр и члены его семьи не находились на этом адресе.
В настоящее время следственная группа полиции подробно изучает причины и последствия инцидента. Ожидается, что в ближайшее время будут предоставлены дополнительные сведения по этому делу.
Редакция Zamin.uz внимательно следит за ситуацией и продолжает информировать читателей о последних новостях. Оставайтесь с нами!