AQSHda yana bir g‘alati voqea sodir bo‘ldi. Mamlakatning sobiq prezidenti Donald Trampning Florida shtatida joylashgan «Mara-Lago» qarorgohida kechasi signalizatsiya ishga tushib, Maxfiy xizmat xodimlarini oyoqqa turg‘azdi. Sababi esa ajoyib va g‘alati: bir yigit prezidentning nabirasi Key Trampga uylanish uchun qarorgoh devoridan sakrab o‘tgan edi.
23 yoshli amerikalik Entoni Reyes o‘zining noodatiy muhabbat orzusini amalga oshirish maqsadida xavfsizlik tizimidan o‘tib, qarorgoh ichiga kirishga harakat qilgan. Ammo uning ishq savdosi hech bir muvaffaqiyatsiz yakunlandi – tezkorlik bilan harakat qilgan xavfsizlik xizmati vakillari tomonidan joyida qo‘lga olindi.
Aniqlanishicha, Reyes Donald Trampning 18 yoshli nabirasi Keyga nisbatan chin dildan sevgi his qilayotganini va uning maqsadi aynan qizga uylanish bo‘lganini ma’lum qilgan. Ammo bunday noodatiy muhabbat izhori o‘zi bilan huquqiy muammolarni olib keldi.
Entoni Reyes ayni paytda 50 ming dollarlik garov evaziga qamoqxonaga jo‘natildi. Sud uning oldiga bir qator shartlarni qo‘ygan. Xususan, unga Tramp va uning oila a’zolari bilan, shu jumladan, Key bilan har qanday aloqani taqiqladi.
Ayni damda yosh yigit o‘z qilmishi uchun afsuslanib, aybini ham tan olgan. Ammo, shu bilan birga, voqeaning bunday noodatiy holatda yuz bergani ko‘plab OAV va ijtimoiy tarmoq foydalanuvchilari tomonidan qizg‘in muhokamalarga sabab bo‘lmoqda.
Ma’lumot uchun, bu Trampning «Mara-Lago» qarorgohidagi birinchi hodisa emas. Bundan avval, 2024 yil kuzida ham ushbu hudud atrofida xavfsizlik choralari kuchaytirilgan edi. O‘sha paytda sobiq prezidentning uyi yaqinida uning hayotiga suiqasd uyushtirish niyatida bo‘lgan bir kishi politsiya tomonidan qo‘lga olingandi.
Bu kabi voqealar Amerika jamoatchiligi e’tiborini tortgani holda, xavfsizlik xizmatlari sobiq prezident va uning oila a’zolari xavfsizligini ta’minlash uchun jiddiy choralar ko‘rishda davom etmoqda.
Har holda, Tramplar oilasining hayoti bunday qiziqarli voqealar bilan doimiy ravishda ommaviy axborot vositalari diqqat markazida qolmoqda. Bu voqeaning keyingi tafsilotlari qanday bo‘lishi esa ko‘plab insonlarni qiziqtirmoqda.

Парень, мечтавший жениться на внучке Трампа, попал в тюрьму!
В США произошел еще один странный инцидент. Ночью в резиденции бывшего президента страны Дональда Трампа «Мара-Лаго» во Флориде сработала сигнализация, и сотрудники Секретной службы были приведены в готовность. Причина была удивительной и странной: один парень перепрыгнул через стену резиденции, чтобы жениться на внучке президента Кей Трамп.
23-летний американец Энтони Рейес попытался проникнуть внутрь резиденции, преодолев систему безопасности, чтобы осуществить свою необычную мечту о любви. Однако его романтическая затея закончилась неудачей – он был задержан представителями службы безопасности, которые быстро отреагировали.
Выяснилось, что Рейес искренне влюблен в 18-летнюю внучку Дональда Трампа Кей и его целью было именно жениться на ней. Однако такое необычное проявление любви привело к юридическим проблемам.
Энтони Рейес в настоящее время отправлен в тюрьму под залог в 50 тысяч долларов. Суд предъявил ему ряд условий. В частности, ему запрещено иметь какие-либо контакты с Трампом и членами его семьи, включая Кей.
В данный момент молодой человек сожалеет о своем поступке и признает свою вину. Однако, в то же время, такой необычный случай вызывает горячие обсуждения среди многих СМИ и пользователей социальных сетей.
Для справки, это не первый инцидент в резиденции Трампа «Мара-Лаго». Ранее, осенью 2024 года, меры безопасности в этом районе были усилены. Тогда полиция задержала человека, который намеревался покушаться на жизнь бывшего президента рядом с его домом.
Хотя такие события привлекают внимание общественности в Америке, службы безопасности продолжают принимать серьезные меры для обеспечения безопасности бывшего президента и членов его семьи.
В любом случае, жизнь семьи Трампов постоянно остается в центре внимания средств массовой информации благодаря таким интересным событиям. Многие люди интересуются, каковы будут дальнейшие детали этого инцидента.
Конфликт на Ближнем Востоке продолжает приобретать опасный характер
Вооружённый конфликт на Ближнем Востоке выходит за рамки региональных границ и приобретает всё более опасный характер. Об этом сообщает Zamin.uz. Обмен ракетными ударами между государствами и