пасмурно ветер 2.1 м/с, С
Markaziy bank 26 mart uchun valyutalar kursini e’lon qildi
Iqtisodiyot 19:30, 25-03-2025 5
O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki 2025 yil 26 martdan amal qiladigan rasmiy valyutalar kursini e’lon qildi. Unga ko‘ra, asosiy xorijiy valyutalarning ayirboshlash kursida o‘zgarishlar kuzatildi.
Dollar qiymati oshdi, yevro pasaydi
Markaziy bank ma’lumotlariga ko‘ra, AQSH dollari kursi 17,70 so‘mga oshib, 12 929,37 so‘m etib belgilandi. Yevro esa 69,61 so‘mga pasayib, 13 963,72 so‘m bo‘ldi.
Boshqa valyutalarning holati
- Funt-sterling – 16 718,97 so‘m (-61,73)
- Rossiya rubli – 152,87 so‘m (-2,14)
- Xitoy yuani – 1 780,32 so‘m (-4,13)
- Yapon iyenasi – 85,91 so‘m (-0,56)
- Qozog‘iston tengesi – 25,70 so‘m (-0,03)
Ekspertlarning fikricha, ayirboshlash kurslarining o‘zgarishi jahon bozorlaridagi iqtisodiy omillar va valyutalarning talab va taklifiga bog‘liq.
Yangi kurslar Markaziy bankning rasmiy saytida va telegram kanallarida e’lon qilingan.
Rejissyorlar va hatto aktyorlar ham oshkor qilmaydigan 8 ta sir
Har bir film ortida uzoq va mashaqqatli jarayon yotadi, uning nozik jihatlarini hatto eng ashaddiy tomoshabin ham tasavvur qila olmaydi. Masalan, siz hech o‘ylab ko‘rganmisiz, nima uchun film
Madaniyat 17:12, 2-03-2025
Dollar kursi 17 mart kuni yana oshadimi?
O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki 2025-yil 17-martdan boshlab amal qiladigan valyuta kurslarini e’lon qildi. Unga ko‘ra, AQSh dollari kursi 12 953,20 so‘m etib belgilandi, bu avvalgi kursga