O‘zbekistonda avgustda issiq va yog‘ingarchiliksiz ob-havo bo'ladi
O‘zbekiston hududlarida 19-22 avgust kunlari ob-havo sharoiti haqida ma’lumot berildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Bu haqda O‘zbekiston Respublikasi Gidrometeorologiya xizmati markazi xabar berdi. Qoraqalpog‘iston va Xorazm viloyatlarida kam bulutli, yog‘ingarchiliksiz ob-havo kuzatiladi.
Shamol sharqdan soatiga 7-12 metr tezlikda esadi. Kechasi harorat 15 dan 20 darajagacha o‘zgaradi.
Kunduz kunlari 19 va 22 avgustda havo harorati 30-35 daraja, 20-21 avgustda esa 33-38 darajagacha ko‘tarilishi kutilmoqda. Buxoro va Navoiy viloyatlarida ham kam bulutli, yog‘ingarchiliksiz ob-havo saqlanadi.
Shamol sharqdan 7-12 metr tezlikda esadi. Kechasi harorat 17-22 daraja atrofida bo‘ladi.
Kunduz kunlari 19 va 22 avgustda harorat 32-37 darajani, 20-21 avgust kunlari esa 34-39 darajani tashkil etadi. Toshkent, Samarqand, Jizzax va Sirdaryo viloyatlarida kam bulutli, yog‘ingarchiliksiz ob-havo davom etadi.
Shamol sharqdan 7-12 metr tezlikda esadi. Kechasi harorat 15-20 daraja atrofida bo‘ladi.
Kunduz kunlari 19 avgustda harorat 30-35 darajani tashkil etadi, 20-22 avgust kunlari esa 32-37 darajagacha ko‘tariladi. Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida kam bulutli, yog‘ingarchiliksiz ob-havo kuzatiladi.
Kunduzgi harorat 35-40 daraja oralig‘ida bo‘lishi kutilmoqda. Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida ham kam bulutli, yog‘ingarchiliksiz ob-havo saqlanadi.
Shamol sharqdan 5-10 metr tezlikda esadi. Kechasi harorat 15-20 daraja atrofida bo‘ladi.
Kunduz kunlari 19 avgustda harorat 30-35, 20-22 avgust kunlari esa 32-37 darajagacha ko‘tariladi. Tog‘li hududlarda kam va o‘zgaruvchan bulutlik kuzatiladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Shamol sharqdan 7-12 metr tezlikda, ba’zan 13-18 metr tezlikda esadi. Kechasi harorat 12-17, kunduzgi harorat esa 21-26 daraja atrofida bo‘ladi.
Umuman olganda, barcha hududlarda ob-havo barqaror, issiq va yog‘ingarchiliksiz bo‘lishi taxmin qilinmoqda. Fuqarolardan o‘zlarini issiq ob-havo sharoitiga moslashtirishlari tavsiya etiladi.
Samarqand Registoni dunyoning eng gozal maskanlari ro'yxatiga kirdi
Dunyoni aylanib chiqadigan mashhur Time Out nashri 2026 yil uchun eng gozal maskanlar ro'yxatini e'lon qildi va unda O'zbekistonning Samarqand shahridagi Registon maydoni ham
Toshkent shahrida jamoat transportidan foydalanishni yanada qulay va zamonaviy qilish maqsadida poytaxt ko'chalariga yangi avlodga mansub aqlli bekatlar o'rnatish ishlari boshlandi. Bu
Oʻzbekiston Kecha, 17:49
Finlyandiya ketma-ket to‘qqizinchi marta dunyodagi eng baxtli mamlakat deb topildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Markaziy Osiyoda esa bunday maqomga Qozog‘iston erishdi. Bu haqda davlatlarning

В Узбекистане в августе будет жаркая и безосадочная погода
Об этом сообщил Центр гидрометеорологической службы Республики Узбекистан. В Каракалпакстане и Хорезмской области ожидается малооблачная, без осадков погода.
Ветер дует с востока со скоростью 7-12 метров в секунду. Ночью температура колеблется от 15 до 20 градусов.
Днем 19 и 22 августа температура воздуха составит 30-35 градусов, а 20-21 августа ожидается повышение до 33-38 градусов. В Бухарской и Навоийской областях также сохранится малооблачная, без осадков погода.
Ветер дует с востока со скоростью 7-12 метров в секунду. Ночью температура будет около 17-22 градусов.
Днем 19 и 22 августа температура составит 32-37 градусов, а 20-21 августа — 34-39 градусов. В Ташкентской, Самаркандской, Джизакской и Сырдарьинской областях продолжится малооблачная, без осадков погода.
Ветер дует с востока со скоростью 7-12 метров в секунду. Ночью температура будет около 15-20 градусов.
Днем 19 августа температура составит 30-35 градусов, а с 20 по 22 августа повысится до 32-37 градусов. В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях ожидается малооблачная, без осадков погода.
Днем ожидается температура в диапазоне 35-40 градусов. В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях также сохранится малооблачная, без осадков погода.
Ветер дует с востока со скоростью 5-10 метров в секунду. Ночью температура будет около 15-20 градусов.
Днем 19 августа температура составит 30-35, а с 20 по 22 августа повысится до 32-37 градусов. В горных районах ожидается малооблачность и переменная облачность, осадков не предвидится.
Ветер дует с востока со скоростью 7-12 метров в секунду, иногда 13-18 метров в секунду. Ночью температура будет около 12-17, днем — около 21-26 градусов.
В целом во всех регионах ожидается стабильная, жаркая и без осадков погода. Гражданам рекомендуется адаптироваться к жарким погодным условиям.
Самаркандский Регистан вошел в список самых красивых мест мира
Известное издание Time Out, охватывающее весь мир, объявило список самых красивых мест на 2026 год, в который вошел и Регистанский площадь в городе Самарканд Узбекистана. Об этом сообщает Zamin.uz.
В городе Ташкент начались работы по установке умных остановок нового поколения на улицах столицы с целью сделать использование общественного транспорта более удобным и современным. Об этом сообщает
Узбекистан Вчера, 17:49
Финляндия в девятый раз подряд признана самой счастливой страной в мире. Об этом сообщает Zamin.uz. В Центральной Азии такое звание получила Казахстан. Об этом говорится в рейтинге "World