Sobiq futbolchi Yuri Jirkov yangi mavsumda Rossiya Premyer Ligasi chempionlik uchun eng katta imkoniyatga kimda borligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, favoritlar o‘zgarmagan va ular «Zenit», «Krasnodar», CSKA, «Spartak» hamda «Dinamo» jamoalari hisoblanadi. Boshqa jamoalardan katta umidlar kutilmaydi.
Mutaxassis shuningdek, yangi mavsumda «Lokomotiv» jamoasining chempion bo‘lishiga ishonmasligini ta’kidladi. 2024-2025 yilgi mavsumda oltin medallar «Krasnodar»ga nasib etdi.
Ikkinchi o‘rinni «Zenit» egalladi, CSKA esa bronza medallarini qo‘lga kiritdi. «Spartak» va «Dinamo» mos ravishda to‘rtinchi va beshinchi o‘rinlarda mavsumni yakunladi.
«Lokomotiv» jamoasi esa jadvalda oltinchi pog‘onada joylashdi. Shu tariqa, jamoalar o‘rtasida kuchli raqobat davom etmoqda va muxlislar yangi mavsumdan katta natijalar kutmoqda.

Джирков назвал фаворитов Российской Премьер-Лиги
Бывший футболист Юрий Джирков высказал мнение о том, у кого есть наибольшие шансы на чемпионство в Российской Премьер-Лиге в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, фавориты не изменились, и это команды «Зенит», «Краснодар», ЦСКА, «Спартак» и «Динамо». От других команд не ожидается больших надежд.
Специалист также отметил, что не верит в чемпионство команды «Локомотив» в новом сезоне. В сезоне 2024-2025 годов золотые медали достались «Краснодару».
Второе место занял «Зенит», а ЦСКА завоевал бронзовые медали. «Спартак» и «Динамо» завершили сезон на четвертом и пятом местах соответственно.
Команда «Локомотив» расположилась на шестой позиции в таблице. Таким образом, между командами продолжается сильная конкуренция, и болельщики ожидают больших результатов в новом сезоне.