Adiev: Chempionatga tayyorgarlik qiyin kechdi
“Krylya Sovetov” jamoasining bosh murabbiyi Magomed Adiev “Match TV”ga “Akron”ga qarshi o‘yin oldidan intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U birinchi rasmiy o‘yinda darhol mintaqaviy derbiga chiqish qanday his-tuyg‘ularni yuzaga keltirishi haqida so‘zlab o‘tdi. Murabbiyning ta’kidlashicha, derbi o‘ziga xos va har bir jamoa uni yutishni xohlaydi, ammo chempionatning boshlanishi ham alohida ruhiy holat va bayram kayfiyatini yaratadi.
Jamoa hali to‘liq shakllanmaganligi sababli, o‘yinga kirishda biroz taranglik bo‘lishi tabiiy. O‘yindan keyin esa qaysi yo‘nalishda rivojlanish kerakligi aniq bo‘ladi.
Adiev jamoaning himoya tizimiga ham to‘xtaldi. U uch markaziy himoyachidan iborat tizimni qo‘llashni rejalashtirishgani, biroq bu sxema an’anaviy uchlikdan farq qilishi, ko‘proq moslashuvchan ekanligini bildirdi.
Murabbiy aytishicha, asosiy muammo jamoani to‘liq shakllantirish bo‘lgan, chunki futbolchilar hali ham kelib qo‘shilmoqda. Bugungi o‘yinda start tarkibida debyut qilayotgan Ivana Bobyor haqida ham gapirildi.
Murabbiy uni tayyorgarlik jarayonida yaxshi ko‘rsatganini, ayniqsa so‘nggi haftalik mashg‘ulotlarda jamoaviy o‘yin ko‘rsatkichlari bilan ustunlik qilganini ta’kidladi. Shuning uchun tanlov aynan unga qilingan.
Shuningdek, jamoaga yaqinda qo‘shilgan Kikening qachon ro‘yxatga kiritilishi haqida ham savol berildi. Murabbiy uning va Banyaetsning keyingi o‘yinda, “Pari NN”ga qarshi o‘yinda maydonga tushishiga umid bildirdi.

Adiev: Подготовка к чемпионату прошла сложно
Главный тренер команды "Крылья Советов" Магомед Адиев дал интервью "Матч ТВ" перед игрой против "Акрона". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он рассказал о том, какие чувства возникают при выходе на региональное дерби в первом официальном матче. По словам тренера, дерби уникально, и каждая команда хочет его выиграть, но начало чемпионата также создает особое психологическое состояние и праздничное настроение.
Из-за того, что команда еще не полностью сформирована, естественно, что перед игрой будет небольшое напряжение. После игры станет ясно, в каком направлении нужно развиваться.
Адиев также остановился на защитной системе команды. Он сообщил, что планируется использовать систему из трех центральных защитников, однако эта схема будет отличаться от традиционной тройки и будет более гибкой.
По словам тренера, основной проблемой было полное формирование команды, так как игроки все еще присоединяются. Также говорилось о Иванe Бобёре, который дебютирует в стартовом составе в сегодняшней игре.
Тренер отметил, что он показал хорошие результаты в процессе подготовки, особенно в последних недельных тренировках, где выделялся командными игровыми показателями. Поэтому выбор пал именно на него.
Также был задан вопрос о том, когда будет внесен в состав Кикинг, который недавно присоединился к команде. Тренер выразил надежду, что он и Баньетс выйдут на поле в следующей игре против "Пари НН".