Jirkov: Pinyaev CSKAga ko‘chmaydi, Yevropa ustun
Rossiya milliy terma jamoasining sobiq futbolchisi Yuri Jirkov “Lokomotiv” jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Sergey Pinyaevning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq 20 yoshli futbolchining CSKA jamoasiga qiziqishi haqida ma’lumotlar tarqalgan edi. Jirkovning so‘zlariga ko‘ra, Pinyaev “Zenit”dan yuqori maosh taklifiga qaramay, u yerga o‘tishni rad etgan.
Shuningdek, u futbolchining CSKAga o‘tishi ehtimoli kamligini ta’kidladi. Mutaxassisning fikricha, Pinyaev “Lokomotiv”da qolishdan ko‘ra Yevropa klublaridan kelayotgan takliflarni o‘ylashi lozim, chunki u yerda Yevropa kuboklarida ishtirok etish imkoniyati mavjud.
Albatta, “Zenit”ga o‘tish ham nazardan chetda qolmaydi. Sergey Pinyaev 2023 yil boshidan beri “Lokomotiv”da o‘ynaydi.
U jamoa safida 88 rasmiy o‘yinda maydonga tushib, 16 ta gol urgan va 13 ta golga uzatma bergan. Mashhur Transfermarkt portali futbolchining bozor qiymatini 8 million yevroga baholamoqda.
Hozirda CSKA “Lokomotiv”dan Pinyaevni sotib olish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda va bu borada aniq summa ham aytilgan. Futbolchining keyingi faoliyati haqida qaror qabul qilishda bu ma’lumotlar muhim ahamiyatga ega.

Джирков: Пиняев не перейдет в ЦСКА, Европа важнее
Бывший футболист сборной России Юрий Жирков высказал мнение о будущем нападающего полузащитника команды "Локомотив" Сергея Пиняева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появилась информация о заинтересованности 20-летнего футболиста в переходе в команду ЦСКА. По словам Жиркова, Пиняев, несмотря на более высокую зарплату от "Зенита", отказался переходить туда.
Он также отметил, что вероятность перехода футболиста в ЦСКА невелика. По мнению специалиста, Пиняев должен подумать о предложениях от европейских клубов, так как там есть возможность участвовать в европейских кубках.
Конечно, переход в "Зенит" также не остается без внимания. Сергей Пиняев играет в "Локомотиве" с начала 2023 года.
Он провел 88 официальных матчей за команду, забив 16 голов и сделав 13 голевых передач. Известный портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость футболиста в 8 миллионов евро.
В настоящее время ЦСКА рассматривает возможность покупки Пиняева у "Локомотива", и также была названа конкретная сумма. Эта информация имеет важное значение при принятии решения о дальнейшей карьере футболиста.