Barselona Dias o‘rniga Reshfordni tanladi sababi
Markus Reshford «Manchester Yunayted»dan «Barselona»ga o‘tishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bir nechta ishonchli manbalar, jumladan transferlar bo‘yicha mutaxassis Fabrizio Romano, ushbu kelishuv yaqinlashayotganini ma’lum qilmoqda. «Barselona» 27 yoshli Reshfordni ijaraga olib, keyinchalik sotib olish huquqiga ega bo‘ladi.
Shu bilan birga, Romano ta’kidlaganidek, yaqinda «Barselona»da ichki yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Klub vakillari «Liverpul»dan Luis Dias transferi uchun belgilangan narxni juda qimmat deb hisoblashdi.
Shu sababli «ko‘k-qizil» jamoa Markus Reshfordni tanladi. Reshfordning jamoaga qo‘shilishini «Barselona» bosh murabbiyi Hans-Diter Flik ham tasdiqladi.
Unga ishonch bildirilgan va bu transfer jamoa uchun muhim hisoblanadi. Kelgusida Reshford jamoaning hujum chizig‘ida asosiy o‘rinlardan birini egallashi kutilmoqda.

Барселона выбрала Рэшфорда вместо Диаса, причина
Маркус Решфорд близок к переходу из «Манчестер Юнайтед» в «Барселону». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Несколько надежных источников, включая специалиста по трансферам Фабрицио Романо, сообщают, что это соглашение приближается. «Барселона» арендует 27-летнего Решфорда с правом последующего выкупа.
В то же время, как отметил Романо, недавно в «Барселоне» прошло внутреннее собрание. Представители клуба сочли цену, установленную за трансфер Луиса Диаса из «Ливерпуля», слишком высокой.
По этой причине «сине-гранатовая» команда выбрала Маркуса Решфорда. Присоединение Решфорда подтвердил и главный тренер «Барселоны» Ханс-Дитер Флик.
Ему оказано доверие, и этот трансфер считается важным для команды. В будущем ожидается, что Решфорд займет одно из ключевых мест в атакующей линии команды.