Napoli klubi uzoq yillardan beri 10-raqamni Diego Maradonaga bag‘ishlagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oxirgi marta Napoli jamoasida 10-raqamli futbolka 2005/2006 mavsumida kiyilgan. Yaqinda esa Kevin De Bruyne suratlari barchani hayratda qoldirdi.
Yulduz yangi futbolchi 10-raqamli forma bilan mashg‘ulot o‘tkazdi. Belgiyalik futbolchi ushbu raqam ostida o‘ynashini bildirgan.
Kevin De Bruyne jurnalistlarga bergan intervyusida dastlab biroz hayron bo‘lganini aytdi, chunki 10-raqam bekor qilingan edi. Biroq u uchun bu katta sharaf ekanligini ta’kidladi.
De Bruyne Napoli klubi va jamoasi unga ishonib 10-raqamni bergani uchun minnatdor ekanini bildirdi. U bu raqam ostida o‘ynash bosim emasligini, chunki katta jamoada har doim bosim bo‘lishini aytdi.
Maradona Napoli uchun afsona ekanini tan olib, o‘zini esa shaxsiy futbolchi sifatida ko‘rsatishga harakat qilayotganini ta’kidladi.

Де Брюне носит номер 10 в команде Наполи
Клуб Наполи на протяжении многих лет посвятил номер 10 Диего Марадоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последний раз футболка с номером 10 в команде Наполи носилась в сезоне 2005/2006. Недавно фотографии Кевина Де Бруйне удивили всех.
Звезда новый игрок провел тренировку в форме с номером 10. Бельгийский футболист заявил, что будет играть под этим номером.
Кевин Де Бруйне в интервью журналистам сказал, что сначала был немного удивлен, так как номер 10 был отменен. Однако он подчеркнул, что для него это большая честь.
Де Бруйне выразил благодарность клубу Наполи и команде за то, что доверили ему номер 10. Он отметил, что играть под этим номером не является давлением, так как в большой команде всегда есть давление.
Признавая, что Марадона является легендой для Наполи, он подчеркнул, что пытается проявить себя как индивидуальный футболист.