Spartakda Chernov va Garsiya jarohat tufayli yo‘q
Dmitriy Zelenov, Spartak jamoasining matbuot kotibi, himoyachi Nikita Chernov va hujumchi Levi Garsiyaning jamoa tarkibida yo‘qligini izohladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu futbolchilar Premyer-liganing birinchi turida Makhachkala shahrining Dinamo jamoasiga qarshi o‘tkaziladigan o‘yinda "qizil-oq" jamoasi tarkibiga kiritilmagan. Zelenovning so‘zlariga ko‘ra, Chernov va Garsiya hozirda jarohatdan so‘ng tiklanish jarayonida bo‘lib, to‘liq tayyor emaslar.
Shu sababli ular ushbu o‘yinda maydonga tushmaydilar. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 20:30 da boshlanadi.
Uchrashuvni matnli translyatsiya orqali LiveResult portali orqali kuzatish mumkin bo‘ladi. Eslatib o‘tamiz, aprel oyida Spartak jamoasi Makhachkala Dinamosiga o‘z maydonida 1:2 hisobida yutqazgan edi.
Endi Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa o‘sha mag‘lubiyat uchun qasos olishga harakat qiladi. Bu o‘yin jamoa uchun muhim sinov bo‘ladi va muxlislar katta qiziqish bilan kutmoqda.

В Спартаке Чернов и Гарсия отсутствуют из-за травм
Дмитрий Зеленов, пресс-секретарь команды Спартак, объяснил отсутствие защитника Никиты Чернова и нападающего Леви Гарсии в составе команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эти футболисты не были включены в состав "красно-белых" на матч против команды Динамо из Махачкалы в первом туре Премьер-лиги. По словам Зеленова, Чернов и Гарсия сейчас находятся в процессе восстановления после травм и не готовы полностью.
Поэтому они не выйдут на поле в этом матче. Игра начнется в 20:30 по московскому времени.
Следить за встречей можно будет через текстовую трансляцию на портале LiveResult. Напоминаем, что в апреле команда Спартак проиграла Динамо из Махачкалы на своем поле со счетом 1:2.
Теперь команда под руководством Деяна Станковича постарается взять реванш за это поражение. Этот матч станет важным испытанием для команды, и болельщики с большим интересом ждут его.