Braziliyadan qiziqarli xabarlar kelmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mahalliy UOL nashri futbol muxlislari orasida katta qiziqish uyg‘otdi. Ularning ma’lumotiga ko‘ra, «Barselona» joriy mavsumda «Real» klubining yulduzi Rodriyoni sotib olish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda.
Rodriyo so‘nggi haftalarda transfer yangiliklarida ko‘p tilga olinmoqda. Manbalarga ko‘ra, «Barselona» vositachilar orqali Rodriyo bilan bog‘lanishga qiziqish bildirgan.
Kataloniyaliklar 24 yoshli braziliyalik hujumchining «Realdan» ketishga qaror qilishi holatida muzokaralarga tayyor ekanliklarini ma’lum qilgan. Rodriyo o‘z kelajagi haqida o‘ylamoqda, chunki Xabi Alonso jamoaga kelganidan so‘ng, u Klub jahon chempionatida kamroq maydonga tushmoqda.
Transfermarkt mutaxassislarining bahosiga ko‘ra, Rodriyoning bozor qiymati 90 million yevroga teng. Shu boisdan, «Barselona» va Rodriyo o‘rtasida kelajakda yangi shartnoma imzolanishi ehtimoli mavjud.

Барселона хочет купить звезду Реала Родриго
Местное издание UOL вызвало большой интерес среди футбольных болельщиков. По их информации, «Барселона» рассматривает возможность покупки звезды клуба «Реал» Родриго в этом сезоне.
Родриго в последние недели часто упоминается в новостях о трансферах. По данным источников, «Барселона» проявила интерес к связи с Родриго через посредников.
Каталонцы сообщили, что готовы к переговорам в случае, если 24-летний бразильский нападающий решит покинуть «Реал». Родриго размышляет о своем будущем, так как после прихода Хави он стал меньше выходить на поле в клубном чемпионате мира.
По оценкам специалистов Transfermarkt, рыночная стоимость Родриго составляет 90 миллионов евро. Поэтому существует вероятность подписания нового контракта между «Барселоной» и Родриго в будущем.