Moreno: uchta shaxsiy xato mag‘lubiyat sababchi
“Sochi” jamoasining bosh murabbiyi Robert Moreno “Match TV”ga “Lokomotiv”ga qarshi o‘yin yakunidan so‘ng fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinni baholashda shunday dedi: o‘yin davomida jamoamiz raqibga qarshi yaxshi kurashdi, ammo yakuniy hisob 0:3 bo‘ldi. Murabbiyning aytishicha, yuqori darajadagi musobaqalarda kichik xatolar ham katta oqibatlarga olib keladi.
So‘nggi daqiqalarda uchta jiddiy shaxsiy xato qilindi, bu esa mag‘lubiyatga sabab bo‘ldi. U o‘yinning durang bilan yakunlanishi mumkin edi, ammo natija boshqacha bo‘ldi.
Moreno xatolar sabablarini aniqlash uchun ularni chuqur tahlil qilish kerakligini ta’kidladi. Xatolar charchoq yoki raqib bosimi tufayli yuzaga kelganini aniqlash qiyin, chunki bu bir nechta omillarning natijasi bo‘lishi mumkin.
Shuningdek, murabbiy jamoa o‘yini o‘z vaqtida boshlanmagani va yangi futbolchilar keyinchalik qo‘shilgani tufayli o‘zaro muvofiqlik yetishmasligini ta’kidladi. Shu bois, jamoa hali ham o‘z o‘yinini yaxshilash va kelgusida muvaffaqiyatga erishish uchun tinimsiz ishlashi kerak.

Moreno: три личные ошибки стали причиной поражения
Главный тренер команды "Сочи" Роберт Морено высказался для "Матч ТВ" после окончания матча с "Локомотивом". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Оценив игру, он сказал, что во время матча наша команда хорошо боролась с соперником, но итоговый счет составил 0:3. По словам тренера, на высоком уровне небольшие ошибки могут привести к серьезным последствиям.
В последние минуты были допущены три серьезные личные ошибки, что и стало причиной поражения. Игра могла закончиться вничью, но результат оказался другим.
Морено подчеркнул, что для выявления причин ошибок необходимо провести глубокий анализ. Определить, вызваны ли ошибки усталостью или давлением соперника, сложно, так как это может быть результатом нескольких факторов.
Также тренер отметил, что отсутствие взаимосвязи связано с тем, что игра команды не началась вовремя, а новые футболисты были добавлены позже. Поэтому команде необходимо продолжать упорно работать, чтобы улучшить свою игру и добиться успеха в будущем.