Galatasaray Ederson bilan shartnoma imzoladi
«Manchester City» jamoasining darvozaboni Ederson «Galatasaray» klubiga o‘tishga rozilik bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Turkiya klubi braziliyalik futbolchi bilan hamkorlik shartlari bo‘yicha to‘liq kelishuvga erishdi, deb xabar beradi jurnalist Yag‘iz Sabundjuog‘lu. Hozirda Istanbul jamoasi transfer tafsilotlarini “shaharliklar” bilan kelishishi lozim.
Edersonning amaldagi shartnomasi kelasi yil yozda yakun topadi. Transfermarkt portali darvozabonning transfer qiymatini 20 million yevro deb baholamoqda.
17 avgust kuni u 32 yoshga to‘ladi va Angliya chempionatida olti marta chempionlikni qo‘lga kiritgan. Shuningdek, «Galatasaray» «Manchester City» yarim himoyachisi Ilkay Gündogan bilan ham muzokaralar olib bormoqda, degan xabarlar mavjud.
Bu transferlar Istanbul klubining jamoani yanada kuchaytirish rejasining bir qismi hisoblanadi. Klub rahbariyati va murabbiylar tarkibni mustahkamlashga alohida e'tibor qaratmoqda.
Edersonning o‘tishi «Galatasaray» darvozasi uchun muhim o‘zgarish bo‘lib, jamoaga tajribali va ishonchli darvozabon qo‘shiladi.

Галатасарай подписал контракт с Эдерсоном
Вратарь команды «Манчестер Сити» Эдерсон согласился перейти в клуб «Галатасарай». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Турецкий клуб достиг полного соглашения с бразильским футболистом по условиям сотрудничества, сообщает журналист Ягыз Сабунджиоглу. В настоящее время стамбульской команде необходимо согласовать детали трансфера с «горожанами».
Действующий контракт Эдерсона истекает следующим летом. Портал Transfermarkt оценивает трансферную стоимость вратаря в 20 миллионов евро.
17 августа ему исполнится 32 года, и он шесть раз становился чемпионом Английской премьер-лиги. Также имеются сообщения о том, что «Галатасарай» ведет переговоры с полузащитником «Манчестер Сити» Илкаем Гюндоганом.
Эти трансферы являются частью плана стамбульского клуба по усилению команды. Руководство клуба и тренеры уделяют особое внимание укреплению состава.
Переход Эдерсона станет важным изменением для ворот «Галатасарая», так как команде присоединится опытный и надежный вратарь.