«Barselona» jamoasining «Kamp Nou» stadioniga qaytishi yana kechikmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda katalon klubi yoz oylarida o‘z uy stadioniga qaytishni rejalashtirgan edi, ammo hozircha bu jarayon kamida yarim yilga kechikishi mumkin. Diario Sport nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, «Barselona» jamoasi 2026 yil yanvargacha «Montjuik» stadionida o‘yinlarini davom ettirishi ehtimoli bor.
«Barselona»ning media bo‘limi direktorlar kengashiga yangi qaytish sanasini e’lon qilmaslikni tavsiya qildi. Bu qaror muxlislar orasida noto‘g‘ri umidlar paydo bo‘lishining oldini olish maqsadida qabul qilindi.
Avvalroq ma’lum bo‘lishicha, «Barselona» o‘z uy stadionida o‘yin o‘tkazish uchun zarur bo‘lgan litsenziyani ololmagan. Shuning uchun ham jamoaning «Kamp Nou»ga qaytishi kechikmoqda.
Klub va muxlislar bu vaziyatni sabr bilan kutib turishi kerak. Stadionning tayyorligi va rasmiy hujjatlar rasmiylashtirilgandan so‘nggina «Barselona» o‘z uy maydoniga qaytishi mumkin.

Команда Барселона вернется на Камп Ноу в 2026 году
Возвращение команды «Барселона» на стадион «Камп Ноу» снова откладывается. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно каталонский клуб планировал вернуться на свой домашний стадион летом, однако на данный момент этот процесс может задержаться как минимум на полгода. По данным издания Diario Sport, команда «Барселона» может продолжать проводить свои игры на стадионе «Монжуик» до января 2026 года.
Медиаотдел «Барселоны» рекомендовал совету директоров не объявлять новую дату возвращения. Это решение было принято с целью предотвратить возникновение ложных надежд среди болельщиков.
Ранее стало известно, что «Барселона» не смогла получить лицензию, необходимую для проведения матчей на своем домашнем стадионе. Поэтому возвращение команды на «Камп Ноу» откладывается.
Клуб и болельщики должны терпеливо ждать этой ситуации. Только после готовности стадиона и оформления официальных документов «Барселона» сможет вернуться на свой домашний стадион.