Spartakning to‘rt goli hakam tomonidan bekor qilindi
Moskva “Spartak” jamoasi Rossiya chempionatining birinchi turida Makhachkala “Dinamo” jamoasiga 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda “Spartak” futbolchilari ko‘plab bekor qilingan gollarni qayd etdi. Uchrashuv davomida uchta gol “offsayd” holati sababli hisobga olinmadi.
Yana bir gol esa raqib darvozaboniga nisbatan qoidabuzarlik sodir etilgani uchun bekor qilindi. Shu bilan birga, bekor qilingan gollarsiz ham o‘yinda bahsli vaziyatlar ko‘p bo‘ldi.
Birinchi bo‘limda hakam Kazartsev “Dinamo” darvozasiga qo‘l bilan o‘ynash uchun penalti tayinlamadi. Bu qaror qayta ko‘rib chiqishda Mangashning qo‘l bilan o‘ynashi aniqlangani sababli bahsli bo‘ldi.

Четыре гола Спартака были отменены судьей
Московский клуб "Спартак" одержал победу над командой "Динамо" из Махачкалы со счетом 1:0 в первом туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этой игре футболисты "Спартака" отметили множество отмененных голов. В ходе матча три гола не были засчитаны из-за положения "вне игры".
Еще один гол был отменен из-за нарушения правил в отношении вратаря соперника. При этом, даже без отмененных голов в игре было много спорных ситуаций.
В первом тайме арбитр Казарцев не назначил пенальти за игру рукой в воротах "Динамо". Это решение стало спорным, так как при пересмотре было установлено, что игрок Мангаш играл рукой.
Кроме того, бывший арбитр Федотов в интервью "Чемпионату" отметил, что нарушение, совершенное футболистом гостей по имени Аззи на 53-й минуте, не дотягивало до второго предупреждения, однако решение о его удалении было сомнительным. Эти ситуации еще больше усилили обсуждение игры.