Naumov Lokomotiv g‘alabasidan to‘liq qoniqmayapti
Nikolay Naumov, Moskva “Lokomotiv” jamoasining sobiq prezidenti, “Lokomotiv” va “Sochi” jamoalari o‘rtasidagi g‘alabali o‘yindan keyingi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining birinchi turida bo‘lib o‘tgan uchrashuv 3:0 hisobida yakunlandi. Gollarni Aleksandr Rudenko, Dmitriy Vorobyov va Zelimxon Bakaev kiritishdi.
Naumovning ta’kidlashicha, hisob jamoa uchun quvonchli bo‘lsa-da, o‘yinni chuqur tahlil qilganda muammolar saqlanib qolmoqda. Yarıhim himoyachilar yaxshi o‘ynamayapti, o‘yin kombinatsiyalari yetarlicha keskin emas.
Hujumda esa jiddiy tahdid ko‘rinmayapti. U shuningdek, shu o‘yin bilan “Lokomotiv”ning Rossiya Premer Ligasi medallari uchun asosiy nomzodlardan biri bo‘la olmasligini qayd etdi.
Shu sababli jamoa o‘z o‘yinini yaxshilashi zarur. Naumovning so‘zlari “Sovetskiy sport” nashri tomonidan keltirilgan.

Наумов не полностью удовлетворен победой Локомотива
Николай Наумов, бывший президент московского «Локомотива», поделился своими мыслями после победной игры между командами «Локомотив» и «Сочи». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч, состоявшийся в первом туре чемпионата России, завершился со счетом 3:0. Голы забили Александр Руденко, Дмитрий Воробьев и Зелимхан Бакаев.
По словам Наумова, хотя счет радует команду, при глубоком анализе игры остаются проблемы. Полузащитники играют не очень хорошо, игровые комбинации недостаточно острые.
В атаке также не наблюдается серьезной угрозы. Он также отметил, что с такой игрой «Локомотив» не может считаться одним из основных претендентов на медали Российской Премьер-Лиги.