Ponomaryov Spartak hujumini yuqori baholadi
Sobiq Sovet Ittifoqi va CSKA jamoalari sobiq o‘yinchisi Vladimir Ponomaryov Moskva «Spartak» jamoasining Maxachkala «Dinamo» jamoasiga qarshi o‘yindagi g‘alabasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining birinchi tur uchrashuvi 1:0 hisobida yakunlandi. O‘yinda hakam Vasiliy Kazartsev bir necha bahsli qarorlarni qabul qildi.
Ponomaryovning so‘zlariga ko‘ra, «Spartak» o‘yini «Dinamo»ga nisbatan ancha qiziqarli va faol kechdi. Jamoa hujumda juda faol harakat qildi.
Agar ular shu uslubda davom etsa, raqiblar uchun jiddiy muammolar yaratishlari mumkin. Hakamlik haqida gapirar ekan, Ponomaryov mehmonlar darvozasiga penalti berilishi kerakligini ta’kidladi.
Bu holat himoyachi Azzi qo‘liga to‘p tegishi bilan bog‘liq edi, keyinchalik u ikki sariq kartochka olib maydonni tark etdi. Ushbu fikrlar «Match TV» telekanali tomonidan keltirildi.
Umuman olganda, o‘yinning kechishi va bahsli vaziyatlar haqida aniq va ravshan mulohazalar bildirildi.

Пономарёв высоко оценил атаку Спартака
Бывший игрок Советского Союза и ЦСКА Владимир Пономарёв высказал мнение о победе московского «Спартака» над махачкалинским «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч первого тура чемпионата России завершился со счётом 1:0. Судья Василий Казартцев принял несколько спорных решений в игре.
По словам Пономарёва, игра «Спартака» была гораздо более интересной и активной по сравнению с «Динамо». Команда действовала очень активно в атаке.
Если они продолжат в том же духе, это может создать серьёзные проблемы для соперников. Говоря о судействе, Пономарёв отметил, что должен был быть назначен пенальти в ворота гостей.
Этот эпизод был связан с тем, что защитник Аззи коснулся мяча рукой, после чего он получил две жёлтые карточки и покинул поле. Эти мысли были озвучены телеканалом «Матч ТВ».