Manchester Yunayted jamoasining chap himoyachisi Patrik Dorgu o‘z jamoadoshi Mateus Kunyani yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Qizil iblislar joriy mavsumda braziliyalik hujumchi Kunyani Vulverxempton klubidan sotib oldi. Transfer qiymati 70 million yevrodan oshdi.
Dorgu fikricha, Kunya kuchli o‘yinchi bo‘lib, u o‘tgan mavsumda Vulverxempton safida ajoyib harakat qildi. U Manchester Yunaytedda o‘zining eng yaxshi tomonlarini namoyish eta oladi degan umidda.
Dorgu aytishicha, Kunya to‘p bilan yaxshi muomala qiladi, kombinatsion o‘yinda mahoratli va gol urishni biladi. Aynan gol urish qobiliyati jamoa uchun muhimdir.
Shanba kuni Mateus Kunya birinchi marta Manchester Yunayted safida maydonga tushdi. U do‘stona o‘yinda Leeds jamoasiga qarshi 45 daqiqa harakat qildi.

Доргу: Кунья Манчестер Юнайтедда сильный нападающий
Левый защитник Манчестер Юнайтед Патрик Доргу высоко оценил своего товарища по команде Матеуса Кунью. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Красные дьяволы в этом сезоне приобрели бразильского нападающего Кунью из клуба Уулверхэмптон. Стоимость трансфера превысила 70 миллионов евро.
По мнению Доргу, Кунья - сильный игрок, который в прошлом сезоне показывал отличные результаты в составе Уулверхэмптона. Он надеется, что в Манчестер Юнайтед он сможет продемонстрировать свои лучшие качества.
Доргу отметил, что Кунья хорошо обращается с мячом, мастерски играет в комбинационной игре и умеет забивать голы. Именно способность забивать голы важна для команды.
В субботу Матеус Кунья впервые вышел на поле в составе Манчестер Юнайтед. Он провел 45 минут в товарищеском матче против команды Лидс.