«Barselona» jamoasining hujumchisi Pau Viktor klubni tark etishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa 23 yoshli futbolchi bilan hamkorlikni davom ettirishni rejalashtirmayapti. Agar jamoaga Markus Reshford kelib qo‘shilsa, ispan futbolchisining sotilishi deyarli aniq bo‘ladi.
Angliyalik o‘yinchi qanotlarda va hujumning markazida o‘z o‘rnini egallay oladi, shuning uchun Pau Viktor zaxira futbolchisi sifatida ham jamoada qolishi qiyin. «Barselona» jamoasi «Manchester Yunayted»dan Markus Reshfordni ijaraga olish bo‘yicha kelishuvni yakunlamoqda.
Bu o‘tish yaqin kunlarda rasmiy tasdiqlanishi mumkin. Shu bilan birga, Pau Viktor uchun «Betis» va «Sevilya» klublari qiziqish bildirayotgani ma’lum bo‘ldi.
Jamoa rahbariyati hujum liniyasini kuchaytirish maqsadida yangi futbolchilarni jalb qilmoqda. Shu sababli, Pau Viktor jamoada qolishi ehtimoli kam.
Uning faoliyati va kelajagi haqida qarorlar yaqin vaqt ichida aniq bo‘ladi. Futbolchi uchun boshqa klublardan ham takliflar kelmoqda, bu esa uning transferi ehtimolini oshiradi.
«Barselona» yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rayotganda, tarkibni yangilash va kuchaytirishga alohida e’tibor qaratmoqda.

Барселона продаст Пау Викторию, когда придет Рэшфорд
Нападающий клуба «Барселона» Пау Виктор близок к уходу из команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда не планирует продолжать сотрудничество с 23-летним футболистом. Если в команду присоединится Маркус Рашфорд, продажа испанского футболиста станет почти неизбежной.
Английский игрок может занять место как на флангах, так и в центре атаки, поэтому Пау Виктору будет трудно остаться в команде в качестве запасного игрока. Команда «Барселона» завершает соглашение по аренде Маркуса Рашфорда из «Манчестер Юнайтед».
Этот переход может быть официально подтвержден в ближайшие дни. В то же время стало известно, что клубы «Бетис» и «Севилья» проявляют интерес к Пау Виктору.
Руководство команды привлекает новых футболистов с целью усиления атакующей линии. Поэтому вероятность того, что Пау Виктор останется в команде, невелика.
Решения о его карьере и будущем будут приняты в ближайшее время. Футболист также получает предложения от других клубов, что увеличивает вероятность его трансфера.
Когда «Барселона» готовится к новому сезону, особое внимание уделяется обновлению и усилению состава.