Kapello Vlahovichning Milan uchun mos emasligini aytdi
Italiyaning “Milan” klubi sobiq bosh murabbiyi Fabio Kapello klubning Dushan Vlahovichga bo‘lgan qiziqishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi bosh murabbiy Massimiliano Allegri Vlahovichni “Milan”da ko‘rishni istayotgani sir emas. U ilgari “Yuventus”da ushbu o‘yinchi bilan muvaffaqiyatli ishlagan.
Fabio Kapelloning so‘zlariga ko‘ra, agar Allegri Vlahovichni xohlasa, u buni to‘liq qo‘llab-quvvatlamasligini aytdi. Kapello Vlahovichda hal etilmagan muammolar borligini ta’kidladi.
Shuningdek, “Milan”da bosim “Yuventus”dagidan kam emasligi sababli, bu o‘yinchiga yana qiyinchilik tug‘dirishi mumkinligini bildiradi. Dushan Vlahovich 2022 yildan beri “Yuventus” tarkibida o‘ynamoqda.
Uning jamoaga qo‘shilishi klub uchun muhim voqea bo‘ldi. “Milan” esa yangi mavsumda kuchayishni istab, tajribali hujumchini o‘z safiga qo‘shish niyatida.

Капелло Влахович не подходит для Милана
Бывший главный тренер итальянского клуба «Милан» Фабио Капелло высказал мнение о заинтересованности клуба в Душане Влаховиче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Новый главный тренер Массимилиано Аллегри не скрывает, что хочет видеть Влаховича в «Милане». Ранее он успешно работал с этим игроком в «Ювентусе».
По словам Фабио Капелло, если Аллегри хочет Влаховича, он не будет полностью его поддерживать. Капелло подчеркнул, что у Влаховича есть нерешенные проблемы.
Также он отметил, что давление в «Милане» ничем не меньше, чем в «Ювентусе», что может создать дополнительные трудности для этого игрока. Душан Влахович играет за «Ювентус» с 2022 года.
Его присоединение к команде стало важным событием для клуба. «Милан» же намерен усилиться и хочет добавить опытного нападающего в свои ряды в новом сезоне.