Miyatovich Real jamoasidagi muhim o‘zgarishlarni ta’kidladi
Sobiq «Real» futbolchisi Predrag Miyatovich Madrid klubidagi vaziyat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, jamoani yangilash va yangi Modrich, Kroos, Kazemiro kabi o‘yinchilarni topish oson emas. Jamoani bir yozda to‘liq qayta shakllantirish mumkin emas.
Ushbu yozda klub uchun muhim qarorlar qabul qilinishi lozim. Agar Vinisius, Mbappe yoki Rodrigo klubdan norozi bo‘lsa va qo‘llab-quvvatlashni his qilmasa, ular maydonga chiqa olmaydi.
Miyatovich shuningdek, Vinisiusga muxlislarning muhabbati ikki-uch yil oldingidek ekanligi noma’lumligini ta’kidladi. U futbolchining muxlislarga nisbatan hurmati ham o‘sha darajada ekaniga shubha bildiradi.
Miyatovich doimiy ravishda shuni ta’kidlaydiki, yuqori bozor qiymatiga ega ko‘plab yulduz futbolchilarni yig‘ish ko‘pincha foydasiz bo‘ladi. Bu holatda jamoada qimmatbaho aktivlar mavjud bo‘lsa-da, ularning samarasi maksimal bo‘lmaydi.
Agar o‘yinchi norozi bo‘lsa, uning keyingi yili sotilishi ham noaniq bo‘ladi. Shu sababli klub rahbariyati o‘yinchilar bilan munosabatlarni yaxshilash va jamoani barqaror rivojlantirishga alohida e’tibor qaratishi kerak.

Миятович подчеркнул важные изменения в команде Реал
Бывший футболист «Реала» Предраг Миятович высказал мнение о ситуации в мадридском клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что обновить команду и найти новых игроков, таких как Модрич, Кроос, Каземиро, не так просто. Невозможно полностью перестроить команду за одно лето.
Этим летом необходимо принять важные решения для клуба. Если Винисиус, Мбаппе или Родриго недовольны клубом и не чувствуют поддержки, они не смогут выйти на поле.
Миятович также подчеркнул, что неизвестно, сохранилась ли любовь болельщиков к Винисиусу на уровне двух-трехлетней давности. Он сомневается, что уважение игрока к болельщикам на том же уровне.
Миятович постоянно подчеркивает, что сбор многих звездных футболистов с высокой рыночной стоимостью часто оказывается бесполезным. В этом случае, даже если в команде есть ценные активы, их эффективность не будет максимальной.
Если игрок недоволен, его продажа в следующем году также станет неопределенной. Поэтому руководству клуба следует уделить особое внимание улучшению отношений с игроками и стабильному развитию команды.