Gonsalo Borjes Feyenoordga to‘rt yillik shartnoma bilan o‘tdi
Portugaliya klubi "Portu"ning hujumchisi Gonsalo Borjes Niderlandiyaning "Feyenoord" jamoasiga qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jamoaning rasmiy sayti xabar berdi. Turli manbalarga ko‘ra, futbolchining transfer summasi 6 million yevroni tashkil etdi.
Shuningdek, shartnomada ma’lum shartlar bajarilganda 2 million yevro miqdorida bonus to‘lovlari ham ko‘zda tutilgan. Borjes bilan tuzilgan shartnoma muddati 4 yilni tashkil etadi.
O‘tgan mavsumda Borjes barcha klub musobaqalarida jami 38 o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urdi va 7 ta golli uzatma amalga oshirdi. So‘nggi chempionat yakunida "Feyenoord" jamoasi turnir jadvalida uchinchi o‘rinni egalladi.
Bu transfer "Feyenoord" uchun muhim qo‘shimcha bo‘lib, jamoaning hujum chizig‘ini kuchaytiradi. Futbolchi yangi jamoasida o‘zining tajribasi va mahoratini namoyish etishga intiladi.

Гонсало Борхес подписал четырехлетний контракт с Фейеноордом
Нападающий португальского клуба "Порту" Гонсало Борхес присоединился к нидерландскому клубу "Фейеноорд". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщается на официальном сайте клуба. По различным источникам, сумма трансфера футболиста составила 6 миллионов евро.
Также в контракте предусмотрены бонусные выплаты в размере 2 миллионов евро при выполнении определенных условий. Контракт с Борхесом заключен на 4 года.
В прошлом сезоне Борхес сыграл в 38 матчах во всех клубных соревнованиях, забив 2 гола и сделав 7 голевых передач. По итогам последнего чемпионата команда "Фейеноорд" заняла третье место в турнирной таблице.
Этот трансфер является важным дополнением для "Фейеноорда" и усилит атакующую линию команды. Футболист стремится продемонстрировать свой опыт и мастерство в новой команде.