Jerson «Zenit» safida birinchi o‘yinini o‘tkazdi
Yakshanba kuni «Zenit» jamoasi Rossiya chempionatining navbatdagi uy o‘yinini «Rostov»ga qarshi o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi bo‘lim yakunida piterliklar 0:1 hisobida mag‘lubiyatga uchramoqda. O‘yin tanaffusida Sergey Semak ikki o‘yinchini almashtirdi.
Jamoadan Strahinia Erakovich va Roman Vega tushirilib, ularning o‘rniga Vanya Drkushich hamda Jerson kiritildi. Jerson uchun bu «Zenit» safidagi rasmiy debyut hisoblanadi.
Yaqinda ushbu braziliyalik futbolchi «Flamengo» jamoasidan piterliklarga qo‘shildi. 28 yoshli Jerson uchun «ko‘k-oq-moviylar» 25 million yevro to‘lashdi.
«Zenit» va «Rostov» o‘rtasidagi o‘yinni batafsil matnli translyatsiya orqali LiveResult portali orqali kuzatish mumkin. Ushbu o‘yin Rossiya chempionatidagi muhim bahslar qatoriga kiradi va futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Джерсон провел свою первую игру в составе «Зенита»
В воскресенье команда «Зенит» проведет очередной домашний матч чемпионата России против «Ростова». Об этом сообщает Euro-football.ru.
На перерыве питерцы уступают со счетом 0:1. Во время перерыва Сергей Семак заменил двух игроков.
Из команды были сняты Страхиния Эракович и Роман Вега, вместо них вышли Ваня Дркушич и Жерсон. Для Жерсона это официальный дебют в составе «Зенита».
Совсем недавно этот бразильский футболист присоединился к питерцам из команды «Фламенго». За 28-летнего Жерсона «сине-бело-голубые» заплатили 25 миллионов евро.
Матч между «Зенитом» и «Ростовом» можно будет следить в текстовой трансляции на портале LiveResult. Эта игра входит в число важных поединков чемпионата России и вызывает большой интерес у футбольных болельщиков.