Igor Osinkin Sochi bosh murabbiyi bo‘lishi mumkin
Sochi futbol klubi bosh murabbiyi Robert Moreno jamoasi Rossiya Premyer Ligasi musobaqasida mag‘lubiyat bilan start olganidan so‘ng lavozimini tark etishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Legalbet manbasi xabar bermoqda. Eslatib o‘tamiz, Sochi jamoasi Moskva Lokomotiv klubiga 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Ushbu natijadan so‘ng Sochi klubi rahbariyati Morenoga o‘rnini egallay oladigan yangi murabbiy izlashni ko‘zlamoqda. Shuni ta’kidlash kerakki, Moreno 2024 yilda ushbu klub bilan Premyer Ligadan tushib ketgan bo‘lsa-da, oxir-oqibat jamoada qolgan edi.
Moreno o‘rniga mahalliy mutaxassis Igor Osinkin nomzodi ko‘rib chiqilmoqda. Osinkin besh yil davomida Krylya Sovetov klubida faoliyat yuritgan va may oyida jamoasi o‘nchi o‘rinda yakunlaganidan so‘ng rahbariyat bilan kelishuv asosida lavozimini tark etgan.
Yangi murabbiy jamoani yanada rivojlantirish va yaxshi natijalarga erishish uchun tanlanishi kutilmoqda.

Игорь Осинкин может стать главным тренером Сочи
Главный тренер футбольного клуба Сочи Роберт Морено может покинуть свой пост после того, как его команда стартовала в Российской Премьер-Лиге с поражения. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает источник Legalbet. Напомним, что команда Сочи проиграла московскому Локомотиву со счетом 0:3.
После этого результата руководство клуба Сочи планирует искать нового тренера, который сможет занять место Морено. Следует отметить, что, несмотря на то, что Морено вылетел с этим клубом из Премьер-Лиги в 2024 году, он в конечном итоге остался в команде.
На место Морено рассматривается кандидатура местного специалиста Игоря Осинкина. Осинкин работал в клубе Крылья Советов в течение пяти лет и покинул свой пост по соглашению с руководством после того, как его команда завершила сезон на десятом месте в мае.
Ожидается, что новый тренер будет выбран для дальнейшего развития команды и достижения хороших результатов.