Safonov «Krasnodar» – «Lokomotiv» o‘yini uchun keladi
«Krasnodar» jamoasi sardori Eduard Spertsyan sobiq jamoadoshi, darvozabon Matvey Safonov bilan uchrashganmi degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda Matvey Safonov Rossiyada ta’tilda bo‘lib, «PSJ» jamoasining Klublar jahon chempionatidagi ishtiroki tugagach, dam olyapti. Spertsyanning so‘zlariga ko‘ra, ular Krasnodarda uchrashmagan, biroq aloqada bo‘lishadi va Safonov yaqin orada jamoaga qo‘shiladi.
Ehtimol, u keyingi o‘yinda maydonga tushadi. Premyer-liganing ikkinchi turida «Krasnodar» o‘z maydonida «Lokomotiv» jamoasiga qarshi o‘ynaydi.
O‘yin 26 iyul, shanba kuni bo‘lib o‘tadi. Matvey Safonov o‘tgan yozda «Krasnodar»dan «PSJ»ga ko‘chib o‘tgan.

Сафонов приходит на игру «Краснодар» – «Локомотив»
Капитан команды «Краснодар» Эдуард Сперцян ответил на вопрос, встречался ли он с бывшим одноклубником, вратарем Матвеем Сафоновым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время Матвей Сафонов находится в отпуске в России и отдыхает после участия команды «ПСЖ» в клубном чемпионате мира. По словам Сперцяна, они не встречались в Краснодаре, но поддерживают связь, и Сафонов вскоре присоединится к команде.
Возможно, он выйдет на поле в следующем матче. Во втором туре Премьер-лиги «Краснодар» сыграет на своем поле против команды «Локомотив».