Bulykin: Krasnodar chempionligini erta baholash noto‘g‘ri
Sobiq Moskva "Dinamo" futbolchisi Dmitriy Bulykin Rossiya Premyer Ligasi birinchi turida "Pari NN" jamoasiga 3:0 hisobida katta g‘alaba qozonishidan so‘ng "Krasnodar" jamoasining chempionlik imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, birinchi tur natijalariga asoslanib jamoaning kuchini baholash noto‘g‘ri bo‘ladi, ammo boshlang‘ich o‘yinlarda g‘alaba qozongan jamoalar o‘zlariga ishonch orttiradi. Bulykinning so‘zlariga ko‘ra, haqiqiy holat 3-4 turdan keyin aniq ko‘rinadi, chunki hozirgi paytda "Krasnodar" kuchli jamoalardan biri bilan o‘ynamadi.
Shu sababli birinchi tur natijalariga asoslanib xulosa qilish adolatli emas. Ikkinchi turda Murad Musayev boshchiligidagi jamoa "Lokomotiv"ga qarshi maydonga chiqadi.
Ushbu o‘yin "Krasnodar"ning haqiqiy kuchini sinash uchun muhim bo‘ladi. Jamoaning keyingi natijalari va o‘yinlari ko‘proq aniq tasavvur beradi.

Булыкин: Раннее оценивание чемпионства Краснодара неверно
Бывший футболист московского "Динамо" Дмитрий Булыкин высказал мнение о шансах команды "Краснодар" на чемпионство после крупной победы со счетом 3:0 над командой "Пари НН" в первом туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что оценивать силу команды на основе результатов первого тура было бы неправильно, однако команды, одержавшие победу в стартовых играх, укрепляют свою уверенность. По словам Булыкина, реальная ситуация станет ясна через 3-4 тура, так как на данный момент "Краснодар" не играл с одной из сильных команд.
Поэтому делать выводы на основе результатов первого тура не справедливо. Во втором туре команда под руководством Мурада Мусаева выйдет на поле против "Локомотива".
Эта игра станет важной для проверки истинной силы "Краснодара". Последующие результаты и игры команды дадут более четкое представление.