Sobolev: Jerson Zenitga yordam beradi
Zenit jamoasining hujumchisi Aleksandr Sobolev Braziliya terma jamoasi yarim himoyachisi Jersonning Sankt-Peterburg klubi safidagi debyuti haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sobolevning so‘zlariga ko‘ra, Jerson yaxshi darajadagi futbolchi ekanligi ko‘zga tashlanadi, biroq unga moslashish uchun biroz vaqt kerak bo‘ladi. U aniq aytdiki, Jerson albatta Zenitga yordam beradi.
Eslatib o‘tamiz, 28 yoshli futbolchi Rossiya Premyer Ligasi birinchi turida Rostovga qarshi o‘yinda ikkinchi bo‘limda maydonga tushgan. Ushbu o‘yinda jamoa 2:1 hisobida g‘alaba qozongan bo‘lsa-da, Jerson o‘z hisobiga gol yoki assist yozdirishga ulgurmagan.
Jerson yozgi transfer oynasida Zenitga qo‘shilgan va 2030 yil yozigacha mo‘ljallangan uzoq muddatli shartnoma imzolagan. OAV ma’lumotlariga ko‘ra, uning transferi uchun taxminan 25 million yevro to‘langan.
Bu transfer klublar uchun katta sarmoya bo‘lib, futbolchidan yuqori natijalar kutilmoqda. Zenit jamoasi uchun Jersonning maydondagi ishlari muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Соболев: Херсон поможет Зениту
Нападающий команды Зенит Александр Соболев высказал мнение о дебюте полузащитника сборной Бразилии Жерсона в составе санкт-петербургского клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Соболева, видно, что Жерсон - футболист хорошего уровня, однако ему потребуется немного времени для адаптации. Он четко заявил, что Жерсон определенно поможет Зениту.
Напомним, 28-летний футболист вышел на поле во втором тайме матча против Ростова в первом туре Российской Премьер-Лиги. Несмотря на то что команда одержала победу со счетом 2:1, Жерсон не успел записать на свой счет гол или ассист.
Жерсон присоединился к Зениту в летнее трансферное окно и подписал долгосрочный контракт, рассчитанный до лета 2030 года. По данным СМИ, за его трансфер было заплачено около 25 миллионов евро.
Этот трансфер стал значительной инвестицией для клубов, и от футболиста ожидаются высокие результаты. Работа Жерсона на поле будет иметь важное значение для команды Зенит.