Mostovoy: To‘pni saqlab o‘tirish ma’nosi yo‘q edi
«Zenit» va «Rostov» o‘rtasidagi uchrashuvning eng yaxshi futbolchisi Andrey Mostovoy «Match TV»ga o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U maydonda o‘tgan 25 daqiqani qanday baholashi haqida so‘ralganda, imkon qadar ko‘proq xavfga borishga harakat qilganini ta’kidladi. Mostovoy o‘ylashicha, to‘pni ortiqcha saqlashning ma’nosi yo‘q edi, u o‘yin boshqaruvini o‘z zimmasiga olishga intilgan.
Ba’zan muvaffaqiyatga erishgan, ba’zan esa to‘pni yo‘qotgan, ammo boshqa yo‘l yo‘q edi, chunki hisob teng bo‘lgan paytda jamoa faollashgan va yakunda g‘alabaga erishilgan. Penalti zarbasi haqida so‘zlab, dastlab u tarkibda bo‘lmaganini, biroq oxirgi paytlarda o‘zi penaltilarni urishini aytdi.
Shu bois, jarimani aniq va ishonch bilan bajarishga qaror qilganini bildirdi. O‘yinning qiyin boshlanishi haqida gapirganda, Mostovoy boshqa jamoalar ham o‘yinga sekin kirishini ta’kidladi.
Masalan, «Lokomotiv» va «Dinamo» ham gol urishda qiynalgan. U o‘tgan mavsumda jamoa juda tez boshlagan bo‘lsa, endi asta-sekin o‘yinga kirib, keyinchalik yaxshilanish ma’qul ekanini aytdi.
Shunday qilib, «Zenit» o‘yinni yaxshilab boshlay olmagan bo‘lsa-da, oxir-oqibat o‘z maqsadiga erishdi.

Mostovoy: Не имело смысла держать мяч
Лучшим футболистом матча между «Зенитом» и «Ростовом» стал Андрей Мостовой, который поделился своими мыслями об игре с «Матч ТВ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Когда его спросили, как он оценивает 25 минут, проведенных на поле, он отметил, что старался идти на риск как можно больше. Мостовой считает, что нет смысла удерживать мяч, он стремился взять на себя управление игрой.
Иногда он добивался успеха, иногда терял мяч, но другого пути не было, так как команда активизировалась, когда счет был равным, и в итоге была достигнута победа. Говоря о пенальти, он отметил, что изначально его не было в составе, но в последнее время он сам стал бить пенальти.
Поэтому он заявил, что решил выполнить штрафной удар точно и уверенно. Говоря о трудном начале игры, Мостовой подчеркнул, что и другие команды тоже медленно входят в игру.
Например, «Локомотив» и «Динамо» также испытывали трудности с забиванием голов. Он сказал, что если в прошлом сезоне команда начинала очень быстро, то теперь лучше постепенно входить в игру и затем улучшаться.