Sobiq «Zenit» futbolchisi Andrey Arshavin Braziliya terma jamoasi yarim himoyachisi Jersonning Sankt-Peterburg klubidagi debyuti haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlaganidek, Jerson maydonga boshqa futbolchilarga nisbatan ancha tayyor holda chiqdi. Bu haqda Arshavin «Match TV» telekanalida so‘zladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Jerson futbol ilm-fan doktori kabi, maydonda esa boshqa futbolchilar nisbatan kamroq tajribaga ega bo‘lgan talabalar edi. Bu transfer «Zenit» uchun to‘liq muvaffaqiyat bo‘lganini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, Jerson «Flamengo» klubidan «Zenit»ga o‘tgan. Ommaviy axborot vositalarining xabar berishicha, uning transferi uchun 25 million yevro to‘langan.
Jerson Rossiya premer-ligasining yangi mavsumining birinchi turida «Rostov»ga qarshi o‘yinda ikkinchi taymda maydonga tushdi va o‘zining birinchi chiqishini amalga oshirdi. Bu transfer «Zenit»ning jamoa tarkibini yanada kuchaytirishga qaratilgan muhim qadamlaridan biri hisoblanadi.
Klub rahbariyati va murabbiylar jamoaning muvaffaqiyatli o‘yinini ta’minlash uchun yangi futbolchilarni jalb qilishda davom etmoqda. Jersonning maydondagi faoliyati va o‘yindagi ko‘rsatkichlari muxlislar va mutaxassislar tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Аршавин высоко оценил дебют Жерсона в Зените
Бывший игрок «Зенита» Андрей Аршавин высказался о дебюте полузащитника сборной Бразилии Жерсона в санкт-петербургском клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что Жерсон вышел на поле в гораздо большей готовности по сравнению с другими футболистами. Об этом Аршавин сказал на телеканале «Матч ТВ».
По его словам, Жерсон был как доктор футбольных наук, а другие футболисты были менее опытными студентами. Он подчеркнул, что этот трансфер стал полной удачей для «Зенита».
Напомним, Жерсон перешел из клуба «Фламенго» в «Зенит». По сообщениям СМИ, за его трансфер было заплачено 25 миллионов евро.
Жерсон вышел на поле во втором тайме в матче первого тура нового сезона Российской премьер-лиги против «Ростова» и совершил свой первый выход. Этот трансфер является одним из важных шагов, направленных на дальнейшее усиление состава «Зенита».
Руководство клуба и тренеры продолжают привлекать новых футболистов для обеспечения успешной игры команды. Деятельность Жерсона на поле и его показатели в игре внимательно отслеживаются болельщиками и специалистами.