Ponomaryov: Zenit raqiblarga kuchli sinov bo‘ladi
Sobiq futbolchi Vladimir Ponomaryov "Zenit" jamoasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, agar "Zenit" yuqori tezlikda o‘ynasa, raqiblar uchun unga qarshi turish qiyin bo‘ladi. Ponomaryovning aytishicha, jamoa to‘liq kuch bilan o‘ynasa, raqiblar unga qarshi kurashishda qiynaladi.
Ushbu fikrlarni "Match TV" manbasi keltirgan. Ponomaryov shuningdek, "Zenit" va "Rostov" o‘rtasidagi birinchi bo‘limda "Zenit" o‘yini sekinlashganini, biroq tanaffusdan keyin jamoa o‘yin tempini oshirganini ta’kidladi.
Ma’lum bo‘lishicha, "Zenit" Premyer-liganing birinchi turida "Rostov"ni 2:1 hisobida mag‘lub etgan. Bu g‘alaba jamoaning kuchli va tezkor o‘yinini ko‘rsatdi.
Shu bois, kelajakda "Zenit" yuqori tezlikda o‘ynashni davom ettirsa, unga raqiblar qarshi turishda qiyinchiliklarga duch keladi.

Пономарёв: Зенит будет сильным испытанием для соперников
Бывший футболист Владимир Пономарев высказался о команде "Зенит". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, если "Зенит" будет играть на высокой скорости, соперникам будет трудно противостоять ему. Пономарев отметил, что если команда будет играть на полную мощность, соперники будут испытывать трудности в борьбе с ней.
Эти мысли привел источник "Матч ТВ". Пономарев также подчеркнул, что в первом тайме игра "Зенита" замедлилась, однако после перерыва команда увеличила темп игры.
Известно, что "Зенит" в первом туре Премьер-лиги победил "Ростов" со счетом 2:1. Эта победа продемонстрировала сильную и быструю игру команды.
Таким образом, если в будущем "Зенит" продолжит играть на высокой скорости, соперники столкнутся с трудностями в противостоянии ему.