Chervichenko: Rostovni Zenitga qarshi hurmat bilan o‘ynadi
Moskva "Spartak"ining sobiq prezidenti Andrey Chervichenko Rossiya Premyer Ligasi birinchi turidagi "Zenit" va "Rostov" jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv yakunlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda Sankt-Peterburg klubi iroda bilan 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Sport funksioneri ta’kidlashicha, "Rostov" jamoasi dastlab 1:0 hisobini saqlab qolishni, keyin esa 1:1 hisobini ushlab turishni maqsad qilgan.
Shuningdek, "Zenit"ning uchinchi golining hisobga olinmasligi natijasida jamoa o‘yinni qayta tiklashga umid qilgan. Chervichenko "Rostov" jamoasiga hech qanday tanqid yo‘qligini aytib, yetakchilar ketganidan keyin ularning o‘rnini boshqa o‘yinchilar egallaganini ta’kidladi.
U "Zenit"ni birinchi o‘yinda Sankt-Peterburgda mag‘lub etish katta hurmatga loyiq ekanini qayd etdi. G‘alaba qilgan jamoa safida Luis Enrike va Andrey Mostovoy hisobiga gol yozildi.

Червиченко: Ростов с уважением сыграл против Зенита
Бывший президент московского "Спартака" Андрей Червиченко высказал мнение о результатах матча между командами "Зенит" и "Ростов" в первом туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче клуб из Санкт-Петербурга одержал победу с результатом 2:1. Спортивный функционер отметил, что команда "Ростов" изначально ставила целью сохранить счет 1:0, а затем удержать 1:1.
Кроме того, из-за не засчитанного третьего гола "Зенита" команда надеялась восстановить игру. Червиченко заявил, что к команде "Ростов" нет никаких критических замечаний, подчеркнув, что после ухода лидеров их место заняли другие игроки.
Он отметил, что победа над "Зенитом" в первом матче в Санкт-Петербурге заслуживает большого уважения. В составе победившей команды голы забили Луис Энрике и Андрей Мостовой.