Alba: O‘yinda xatolarni tuzatish zarur
«Rostov» jamoasi bosh murabbiyi Jonatan Alba «Match TV» ga «Zenit»ga qarshi o‘yin oldidan intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinni yuqori baholadi va jamoaning ko‘rsatgan o‘yinidan mamnunligini bildirdi. Alba o‘yinda mag‘lubiyat bo‘lganiga qaramay, jamoa yaxshi harakat qilganini ta’kidladi.
U aytishicha, hali boshlanish davri, shuning uchun xatolarni tahlil qilib, yaxshilashga intilish kerak. Ikkinchi bo‘limda jamoa psixologik jihatdan biroz sustlashgani va 1:0 hisobini saqlashga urinib, bosimni kamaytirgani, natijada raqib ikkita gol urganini ta’kidladi.
Murabbiy fikricha, bu holatni jismoniy, taktika va psixologik jihatdan yaxshilash lozim. O‘yinda almashtirishlar 73-daqiqagacha amalga oshirilmagan, ammo murabbiy buni to‘g‘ri deb hisoblaydi, chunki futbolchilar jismonan yaxshi tayyor edilar va taktika ham o‘z o‘rnida edi.
Alba mavsum hali boshlanishida ekanini va transfer oynasi hali ochiq ekanini eslatib, yangi futbolchilar kelishi mumkinligini aytdi, biroq bu masala murabbiydan ko‘ra klub rahbariyatiga bog‘liq ekanini ta’kidladi. U jamoani murabbiylik qilishdan mamnunligini bildirdi va oldinda ko‘plab o‘yinlar kutayotganini qayd etdi.

Alba: В игре необходимо исправлять ошибки
Главный тренер команды «Ростов» Хонатан Альба дал интервью «Матч ТВ» перед игрой против «Зенита». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высоко оценил игру и выразил удовлетворение игрой команды. Альба отметил, что несмотря на поражение в игре, команда действовала хорошо.
По его словам, это еще начальный этап, поэтому необходимо анализировать ошибки и стремиться к улучшению. Он подчеркнул, что во втором тайме команда психологически немного ослабла и, пытаясь удержать счет 1:0, снизила давление, в результате чего соперник забил два гола.
По мнению тренера, эту ситуацию необходимо улучшать с физической, тактической и психологической точки зрения. Замены в игре не были произведены до 73-й минуты, однако тренер считает это правильным решением, так как футболисты были в хорошей физической форме, и тактика также была на месте.
Альба напомнил, что сезон только начинается и трансферное окно еще открыто, поэтому могут прийти новые футболисты, но подчеркнул, что этот вопрос зависит больше от руководства клуба, чем от тренера. Он выразил удовлетворение от работы с командой и отметил, что впереди их ждет много игр.