Manchester Siti Ederson bo‘yicha taklif olmadi
Manchester Siti rasmiy ravishda turk Galatasaroy klubidan darvozabon Edersonni sotib olish bo‘yicha hech qanday taklif olmaganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli sport insayderi Fabrizio Romano o‘zining ijtimoiy tarmoqdagi sahifasida xabar berdi. Manbaga ko‘ra, Manchester Siti klubi braziliyalik darvozabon Edersonning turk klubi bilan shaxsiy shartlar bo‘yicha muzokaralar olib borayotganidan xabardor.
Ederson 2021 yildan buyon Manchester Siti jamoasida o‘ynab kelmoqda va uning amaldagi shartnomasi keyingi mavsum oxirigacha mo‘ljallangan. Transfermarkt portali uning qiymatini 20 million yevroga baholamoqda.
31 yoshli Ederson barcha turnirlarda jami 372 ta o‘yinda maydonga tushgan bo‘lib, ulardan 168 tasida o‘z darvozasini daxlsiz saqlagan. Klub va futbolchi o‘rtasidagi hamkorlik davom etmoqda, biroq rasmiy transfer taklifi hozircha yo‘q.

Манчестер Сити не получил предложения по Эдерсону
Manchester Сити официально заявил, что не получал никаких предложений по вратарю Эдерсону от турецкого клуба Галатасарай. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил известный спортивный инсайдер Фабрицио Романо на своей странице в социальной сети. По информации источника, клуб Manchester Сити осведомлен о том, что бразильский вратарь Эдерсон ведет переговоры с турецким клубом по личным условиям.
Эдерсон играет в команде Manchester Сити с 2021 года, и его действующий контракт рассчитан до конца следующего сезона. Портал Transfermarkt оценивает его стоимость в 20 миллионов евро.
31-летний Эдерсон провел в общей сложности 372 матча во всех турнирах, из которых в 168 он сохранил свои ворота в неприкосновенности. Сотрудничество между клубом и игроком продолжается, однако официального предложения о трансфере пока нет.