Moskva “Lokomotiv”ining sobiq bosh murabbiyi Yuri Syomin Braziliya terma jamoasi yarim himoyachisi Jersonning Sankt-Peterburg “Zenit”idagi debyuti haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
2023-yil 20-iyul kuni Rossiya Premyer-ligasining birinchi turida “Zenit” va “Rostov” o‘rtasidagi o‘yinda (2:1) Jerson ikkinchi bo‘limda maydonga tushdi. Biroq u o‘zining natijali harakatlari bilan ajralib chiqa olmadi.
Syominning ta’kidlashicha, braziliyalik futbolchi maydonga tushishi bilan uning yuqori darajadagi o‘yinchi ekanligi ko‘zga tashlanadi. Birinchi to‘p tegishlaridan uning mahorati va o‘yin sifati seziladi.
Shu sababli, “Zenit” uchun bu juda kuchli va muhim sotib olish bo‘lganini aytdi. Ommaviy axborot vositalarining ma’lumotlariga ko‘ra, Jersonning “Flamengo”dan transferi 25 million yevroga baholangan.
Bu transfer “Zenit” jamoasining kuchini yanada oshirishga xizmat qiladi. Futbolchining kelajagi va jamoaga qo‘shadigan hissasi katta ekanligi aytilmoqda.

Сёмин высоко оценил дебют Джерсона в Зените
Бывший главный тренер московского "Локомотива" Юрий Сёмин высказался о дебюте полузащитника сборной Бразилии Жерсона в санкт-петербургском "Зените". Об этом сообщает Euro-football.ru.
20 июля 2023 года в первом туре Российской Премьер-Лиги в матче между "Зенитом" и "Ростовом" (2:1) Жерсон вышел на поле во втором тайме. Однако ему не удалось выделиться своими результативными действиями.
Сёмин отметил, что как только бразильский футболист вышел на поле, стало очевидно, что он игрок высокого уровня. С первых касаний мяча ощущается его мастерство и качество игры.
Поэтому он сказал, что это очень сильная и важная покупка для "Зенита". По данным СМИ, трансфер Жерсона из "Фламенго" оценен в 25 миллионов евро.
Этот трансфер будет способствовать дальнейшему усилению команды "Зенит". Говорят, что будущее футболиста и его вклад в команду будут значительными.