Mostovoy: Zenit iroda bilan Rostovni yengdi
«Zenit» joriy mavsum Premyer-ligasi doirasida uy maydonida «Rostov» jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
G’oliblik jamoaning iroda kuchini ko‘rsatdi, chunki 67-daqiqagacha piterliklar mag‘lubiyatda edi. Ushbu natijaga taniqli sobiq futbolchi Aleksandr Mostovoy munosabat bildirdi.
Mostovoy fikricha, «Zenit» o‘yin darajasi bilan «Rostov»ni aniq ustunlik bilan yengdi, Semakning almashtirishlari esa o‘yinning natijasini hal qildi. U ideal o‘yin bo‘lganini aytolmaydi, ammo eng muhimi jamoa uch ochko qo‘lga kiritgani ekanligini ta’kidladi.
Birinchi bo‘limda Semak jamoasida biroz chalkashlik kuzatilganini ham qayd etdi. Keyingi o‘yinlarda vaziyat qanday o‘zgarishini ko‘ramiz, dedi Mostovoy.
Shuningdek, u chempionatning dastlabki turlaridan jiddiy xulosalar chiqarish uchun hali erta ekanligini ta’kidladi. Premyer-liganing ikkinchi turida «Zenit» safarda «Rubin» jamoasi bilan o‘ynaydi.
Uchrashuv 27 iyul, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi. Futbolchilar va tomoshabinlar o‘yinning boshlanishini Moskva vaqti bilan soat 20:00 da eshitadi.

Mostovoy: Зенит победил Ростов с иронией
«Зенит» в текущем сезоне на своем поле одержал победу над командой «Ростов» со счетом 2:1. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Победа продемонстрировала силу воли команды, так как до 67-й минуты питерцы уступали. На этот результат отреагировал известный бывший футболист Александр Мостовой.
По мнению Мостового, «Зенит» одержал победу над «Ростовом» с явным преимуществом по уровню игры, а замены Семака решили исход матча. Он не может сказать, что это была идеальная игра, но подчеркнул, что самое главное — команда заработала три очка.
Он также отметил, что в первом тайме в команде Семака наблюдались некоторые неразберихи. Посмотрим, как изменится ситуация в следующих играх, сказал Мостовой.
Кроме того, он подчеркнул, что пока рано делать серьезные выводы по первым турам чемпионата. Во втором туре премьер-лиги «Зенит» сыграет на выезде с командой «Рубин».
Матч состоится 27 июля, в воскресенье. Игроки и зрители услышат о начале игры в 20:00 по московскому времени.