Sobiq Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi bosh murabbiyi Vlastimil Petrjela Rossiya chempionatining birinchi turida jamoaning erishgan yutug‘i haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, "Zenit" jamoasi "Rostov"ga qarshi o‘yinda iroda bilan 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Hakam mezbonlarning yana bir golini ofsayd holati uchun bekor qildi.
Petrjela ta’kidlashicha, "Zenit" tayyorgarlik mashg‘ulotlarida yaxshi o‘ynagan bo‘lsa-da, Rossiya Premyer Ligasi oson bo‘lmaydi. "Rostov"ga qarshi qiyin g‘alaba qozonildi, "Krasnodar"ga qarshi esa yanada murakkab o‘yin bo‘ladi.
Mutaxassis fikricha, yozda jamoaga yangi kuch va ruh bag‘ishlash uchun bosh murabbiy Semyakni almashtirish zarur edi. Shu bilan birga, Petrjela "Zenit" mavsumning birinchi qismini yuqori pog‘onalarda yakunlaydi, deb hisoblaydi.
Bu fikrlar Metaratings.ru sayti tomonidan keltirilgan. Umuman olganda, jamoa kelgusida ham yaxshi natijalar ko‘rsatishga intiladi va Rossiya chempionatida yuqori o‘rinlarni egallashga harakat qiladi.

По мнению Петржелы, Зениту следует сменить тренера
Бывший главный тренер санкт-петербургского "Зенита" Властимил Петржела высказал мнение о победе команды в первом туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, "Зенит" одержал волевую победу со счетом 2:1 в матче против "Ростова". Судья отменил еще один гол хозяев из-за офсайда.
Петржела отметил, что хотя "Зенит" хорошо играл на тренировках, Российская Премьер-Лига не будет легкой. Победа над "Ростовом" была трудной, а игра против "Краснодара" будет еще более сложной.
По мнению специалиста, летом было необходимо заменить главного тренера Семяка, чтобы привнести в команду новую силу и дух. В то же время Петржела считает, что "Зенит" завершит первую часть сезона на высоких позициях.
Эти мысли были приведены сайтом Metaratings.ru. В целом, команда стремится показывать хорошие результаты в будущем и пытаться занять высокие места в чемпионате России.