“Atletiko Mineyro” jamoasining hujumchisi Halk Braziliya Seriya A chempionatining “Palmeiras”ga qarshi o‘yinda ikkita gol urdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
38 yoshli futbolchi 42 va 91-daqiqalarda jarima zarbasidan aniq zarbalar bilan darvoza tomon aniq yo‘l oldi. Biroq, veteran futbolchining sa’y-harakatlari jamoasiga mag‘lubiyatni oldini olishga yordam bermadi va “Palmeiras” 3:2 hisobida g‘alaba qozondi.
Halk 2021 yilda Braziliyaga qaytgandan beri jarima zarbalaridan to‘qqizta gol urgan bo‘lib, bu ko‘rsatkich ligada eng yuqori natija hisoblanadi. Joriy mavsumda u 13 o‘yinda to‘rtta gol urdi va ikki marta golli uzatma amalga oshirdi.
“Atletiko Mineyro” jamoasi 14 turdan so‘ng 20 ochko bilan turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda. Halk 25 iyulda 39 yoshga to‘ladi.
Uning tajribasi va mahorati jamoa uchun muhim hisoblanadi. Futbolchining faoliyati davomida erishgan natijalari uning yuqori darajadagi o‘yinini ko‘rsatadi.
Braziliya chempionatida Halkning o‘rni katta va u jamoaning asosiy hujumchilaridan biri hisoblanadi.

Халк забил два гола после удара штрафного
Нападающий команды "Атлетико Минейро" Халк забил два гола в матче чемпионата Бразилии Серии А против "Палмейраса". Об этом сообщает Euro-football.ru.
38-летний футболист точно пробил с пенальти на 42-й и 91-й минутах. Однако усилия ветерана не помогли его команде избежать поражения, и "Палмейрас" одержал победу со счетом 3:2.
С тех пор как Халк вернулся в Бразилию в 2021 году, он забил девять голов с пенальти, что является наивысшим показателем в лиге. В текущем сезоне он забил четыре гола в 13 матчах и сделал две голевые передачи.
Команда "Атлетико Минейро" занимает девятое место в турнирной таблице с 20 очками после 14 туров. Халк 25 июля отметит свой 39-й день рождения.
Его опыт и мастерство имеют большое значение для команды. Достижения футболиста за время его карьеры демонстрируют его высокий уровень игры.