Londonning Arsenal futbol klubi bosh murabbiyi Mikel Arteta yozgi transferlar bozoridagi faoliyat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoaga Martin Subimendi, Noni Maduike, Kristian Nyorgor va Kepa Arrisabalaga qo‘shildi. Ushbu futbolchilarning umumiy qiymati taxminan 150 million yevroni tashkil etdi.
Arteta so‘zlariga ko‘ra, hozirgi tarkib son jihatidan kichik bo‘lsa-da, vaqt hali bor va ular transfer davrining qolgan kunlarida jamoani kuchaytirishga umid qilmoqda. Arsenal klubi uzoq vaqtdan beri Lissabonning Sporting jamoasi bilan hujumchi Viktor Dyokeresh bo‘yicha muzokaralar olib borayotgani ma’lum.
Biroq so‘nggi paytlarda muzokaralar to‘xtab qoldi va kelishuv amalga oshmasligi ehtimoli mavjud. Shunday qilib, Arsenal yangi futbolchilarni sotib olishda faoliyatini davom ettirmoqda va kelajakda jamoani yanada kuchaytirishga harakat qilmoqda.

Артета: Трансферы Арсенала еще не завершены, будут продолжаться
Главный тренер лондонского футбольного клуба Арсенал Микель Артета высказал свое мнение о деятельности на летнем трансферном рынке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В команду присоединились Мартин Субименди, Нони Мадуике, Кристиан Ньоргор и Кепа Аррисабалага. Общая стоимость этих футболистов составила примерно 150 миллионов евро.
По словам Артеты, хотя текущий состав и небольшой по количеству, времени еще достаточно, и они надеются усилить команду в оставшиеся дни трансферного периода. Известно, что клуб Арсенал уже долгое время ведет переговоры с лиссабонским Спортингом по поводу нападающего Виктора Дьокереша.
Однако в последнее время переговоры приостановились, и существует вероятность, что соглашение не будет достигнуто. Таким образом, Арсенал продолжает свою деятельность по приобретению новых футболистов и стремится в будущем еще больше усилить команду.