Madridning Real klubida yarim himoyachi Eduardo Kamavinganing kelajagi haqida ishonch hosil qilinmagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi mavsum fransuz futbolchisi uchun unchalik muvaffaqiyatli kechmadi. U barcha musobaqalarda jami 35 o‘yinda maydonga tushgan, ammo asosiy tarkibda faqat 22 marotaba qatnashgan.
Kamavinga ko‘p marotaba jarohatlar tufayli maydondan chetlatilgan, bu esa uning o‘yiniga salbiy ta’sir ko‘rsatdi. Marca nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, klub rahbariyati 22 yoshli futbolchining imkoniyatlari borasida shubhalana boshladi.
So‘nggi paytlarda ommaviy axborot vositalarida Eduardo Kamavinganing klubni tark etishi mumkinligi haqida gap-so‘zlar paydo bo‘lmoqda. Uning xizmatlariga Parij Senn Zhermen hamda Manchester Siti klublari qiziqish bildirmoqda.
Transfermarkt sayti bahosiga ko‘ra, futbolchining transfer qiymati 60 million yevroni tashkil etadi. Kamavinga bilan shartnoma 2029 yilgacha amal qiladi.
Shu sababli, klub uning kelajagi haqida jiddiy o‘ylamoqda va keyingi harakatlarini rejalashtirmoqda.

Реал сомневается в будущем Эдуардо Камавинги
В мадридском клубе Реал не уверены в будущем полузащитника Эдуардо Камавинги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Последний сезон не был особенно успешным для французского футболиста. Он выходил на поле в 35 матчах во всех турнирах, но только 22 раза играл в основном составе.
Камавинга часто пропускал матчи из-за травм, что негативно сказалось на его игре. По данным издания Marca, руководство клуба начало сомневаться в возможностях 22-летнего футболиста.
В последнее время в СМИ появляются слухи о том, что Эдуардо Камавинга может покинуть клуб. На его услуги проявляют интерес клубы Париж Сен-Жермен и Манчестер Сити.
По оценке сайта Transfermarkt, трансферная стоимость футболиста составляет 60 миллионов евро. Контракт с Камавингой действует до 2029 года.